fot. CCC Sprandi Polkowice

Mamy pierwsze mocne uderzenie ekipy CCC Sprandi Polkowice. Ich nowym zawodnikiem został Marko Kump.

Słoweniec jest połączeniem solidnego sprintera ze specjalistą od wyścigów jednodniowych. Ostatnie kilka lat jego kariery stały głównie pod znakiem startów w ekipach World Tour. Na jego koncie, oprócz wielu zwycięstw w mniej ważnych wyścigach, znajdują się takie rezultaty jak 8. miejsce w Cyclassics Hamburg czy pozycje w czołowej „5” podczas Tour Down Under czy BinckBank Tour.

Marko Kump to bardzo szybki kolarz, który niedawno finiszował drugi w Brussels Cycling Classic, tylko za Arnaud Demarem. Świetnie radzi sobie na finiszu i ma spore doświadczenie zdobyte w ekipach World Tour, takich jak Tinkoff-Saxo, Lampre, czy też UAE, którą reprezentuje w tym sezonie. To zawodnik, który ma mentalność zwycięzcy i sporo wygranych na koncie.

Dołożymy wszelkich starań, by otrzymał solidne wsparcie na końcowych kilometrach wyścigów, odpowiadających jego charakterystyce, by mógł pokazać w sprincie pełnię swoich umiejętności. 

Liczymy także, że podzieli się on swoim doświadczeniem z naszymi młodszymi zawodnikami, takim jak Alan Banaszek, jak radzić sobie w pojedynkach z czołowymi sprinterami świata

– powiedział Piotr Wadecki.

Sam Kump patrzy w przyszłość z bardzo dużymi nadziejami.

Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że podpisałem kontrakt z CCC Sprandi Polkowice. Znałem tę drużynę dosyć dobrze, gdyż często z nią się ścigałem na różnych wyścigach. W ostatnim czasie mogłem ją poznać jeszcze lepiej i słyszałem o niej same pozytywne opinie.  Po rozmowie z dyrektorem sportowym, Piotrem Wadeckim, utwierdziłem się w przekonaniu, że to właściwe dla mnie miejsce.

Kierownictwo zespołu pokłada we mnie zaufanie i będę chciał się odwdzięczyć dobrymi wynikami. Znam swoje mocne strony i zawsze moim celem jest zwycięstwo lub pomoc koledze w uzyskaniu dobrego rezultatu. Sezon 2017 jeszcze się nie skończył, ale już nie mogę się doczekać kolejnego

– powiedział Słoweniec.

Wcześniej kontrakty z ekipą CCC Sprandi Polkowice podpisali Amaro Antunes oraz Paweł Cieślik.

 

źródło: cccsport.eu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments