fot. Lotto-Soudal

25-latek dołączy do zespołu Nicka Nuyensa przynajmniej na jeden sezon.

Sniper Cycling Team, a więc Veranda’s Willems-Crelan, w krótkim czasie pozyskało trzech kolarzy. Wcześniej zespole znaleźli się Zico Waeytens i Stijn Steels, a teraz do ekipy skupionej wokół Wouta Van Aerta dołączył Sean De Bie dotychczas jeżdżący w Lotto-Soudal.

Zatrudnienie Seana to dla nas duży sukces. Przez cały rok De Bie potrafi utrzymać najwyższy poziom. W klasykach będzie ważnym graczem dla Wouta Van Aerta, a ewentualnie może zafiniszować “na siebie”. Chcemy jeszcze bardziej rozwinąć ten talent

– powiedział Nick Nuyens, menedżer zespołu.

De Bie jest zawodowcem od czterech sezonów – wszystkie spędził w Lotto-Soudal (wcześniej Lotto-Belisol). Dotychczas Belg wygrał trzykrotnie – na etapie Skoda Tour de Luxembourg i podczas Primus Classic Impanis – Van Petegem w 2015 roku oraz w “generalce” Driedaagse van West-Vlaanderen w sezonie 2016. Po niezłym początku ścigania w styczniu 2017 (dwa miejsca w czołowych “10” etapów Tour Down Under) i dobrym występie w Vuelta al Pais Vasco, ostatnie miesiące nie były najlepsze w wykonaniu De Bie. Odpowiednią formę postara się odbudować w zespole drugiej dywizji.