fot. Jumbo-Visma

Gazeta “Het Nieuwsblad” donosi, że belgijski sąd orzekł na korzyść Wouta Van Aerta, od którego szef drużyny Veranda’s Willems-Crelan Nick Nuyens  domagał się ponad milion euro rekompensaty za przejście do drużyny Jumbo-Visma w czasie trwającego kontraktu. 

We wtorek 26 listopada sąd pracy w Mechelen orzekł, że 25-letni Wout Van Aert nie będzie musiał zapłacić swojemu byłemu pracodawcy miliona i stu pięćdziesięciu tysięcy euro rekompensaty. Za to na Nuyensa nałożono obowiązek pokrycia kosztów sądowych, choć ma on jeszcze prawo do odwołania się od tego postanowienia.

Przypomnijmy, że pierwotnie Van Aert miał dołączyć do drużyny Jumbo-Visma w 2020 roku, po tym jak wygaśnie jego kontrakt z zespołem Veranda’s Willems-Crelan. Ostatecznie jednak Belg został zawodnikiem Jumbo-Visma już we wrześniu 2018 roku.

Warto pamiętać, że Wout Van Aert jest byłym trzykrotnym mistrzem świata w kolarstwie przełajowym, ale w swoim pierwszym roku startów na wysokim poziomie na szosie odniósł znaczące sukcesy. Najbardziej prestiżowe spośród nich jest etapowe zwycięstwo w Tour de France.