Fot. Team Wiggins

21-letni Brytyjczyk James Knox (obecnie Team Wiggins) podpisał pierwszy kontrakt World Tour w karierze i od przyszłego sezonu będzie ścigał się w barwach Quick-Step Floors.

Knox dobrze jeździ w po górach, w wyścigach etapowych, a także w górzystych klasykach. Najbardziej znaczącym pokazem jego talentu i umiejętności było ósme miejsce w klasyfikacji generalnej Tour of Croatia 2017, gdzie rywalizował z najlepszymi kolarzami na świecie, w tym z Vincenzo Nibalim, wielkrotnym zwycięzcą wielkich tourów.

Jestem jak dotąd bardzo zadowolony z mojego sezonu. Wspaniale było zająć drugie miejsce w Liège – wyścigu, który bardzo chciałbym wygrać jako profesjonalista. Tamten rezultat, a także inne dobre wyniki dały mi motywację i pewność siebie, by zrobić krok naprzód z drużyną Quick-Step Floors.

Jestem winien drużynie Wiggins wielkie podziękowania za to, że pomogli mi w osiągnięciu moich celów oraz za rozwój, jaki zrobiłem w ciągu ostatnich dwóch lat. Chciałbym także wspomnieć Flavio Zappiego, dzięki któremu podpisanie tego kontraktu jest w ogóle możliwe

– powiedział James Knox.

Jeśli chodzi o największe osiągnięcia Brytyjczyka z Kumbrii w kategorii orlików to oprócz drugiego miejsca w „Staruszce” plasował się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej w następujących wyścigach: Ronde de l’Isard, Giro della Valle d’Aosta, Tour Alsace oraz Tour de l’Avenir.

Interesowaliśmy się Jamesem od jakiegoś czasu, a w tym sezonie z bliska obserwowaliśmy jego postępy. Ale nie tylko jego rezultaty przyciągnęły naszą uwagę, ale także jego postawa i zaangażowanie. On jest bardzo obiecującym kolarzem i w najbliższych latach będziemy z uwagą i ostrożnością opiekować się jego talentem i jednocześnie pomagać mu zaadaptować się do sposobu życia zawodowego kolarza

– dodał Patrick Lefevere, szef Quick-Step Floors.