ŻTC Bike Race

W minioną niedzielę odbył się 11. i jednocześnie finałowy etap cyklu ŻTC BIKE RACE. W Żyrardowie kolarze udanie zakończyli zmagania w ramach wyścigu.

Ostatni etap startował spod miejskiego kompleksu sportowego AQUA Żyrardów. Po starcie z ul. Jodłowskiego trasa biegła ulicami Parkingową i Nietrzebki do Nowych Kozłowic, następnie w lewo do Starych Kozłowic, następnie w prawo przez Stare Kozłowice i Zagródź. W Zagródzi w prawo (koło ANSER-u) i w prawo w kierunku Nowego Drzewicza. Po zjeździe z wiaduktu (nad A2) w lewo do m. Cyganka. W m. Cyganka w prawo do m. Oryszew. W m. Oryszew w prawo i jeszcze raz w prawo (przy ośrodku MONAR). Następnie przez miejscowości: Stary Drzewicz, Nowy Drzewicz, Feliksów, Henryszew do m. Międzyborów. W Międzyborowie w prawo do Żyrardowa. W Żyrardowie ulicami: Witosa, Ogińskiego do Jodłowskiego. Długość okrążenia – 25 km. Nawierzchnia na całym dystansie asfaltowa. Trasa na całym dystansie płaska.

Zanim jednak na trasę wyruszyli kolarze do rywalizacji stanęli biegacze w ramach Żyrardów W BIEGU. Zmagania przebiegały na dystansie dziesięciu kilometrów, a najlepszy w całej stawce był Andrzej Wojtczak, który na mecie zameldował się z czasem 34:40. W tle trwał już Festiwal Kultury i Sportu w Żyrardowie, który miał umilać dzień wszystkim sportowców. Nie zabrakło występów sportowych i artystycznych, między innymi koncert Orkiestry Policji Śląskiej.

Punktualnie o o godzinie 12:00 na trasę wyruszyli kolarze, najmłodsi zawodnicy w rywalizacji w ramach SUPER PRESTIGE mieli do przejechania 100 kilometrów. W M20 zwyciężył Patryk Gruszka z Bikershop Racing Team, zaś w M30 Paweł Czarnecki z KK Żoliber. W kategorii RED, a zatem zawodników starszych, ale jadących najdłuższy dystans, najlepszy był Zenon Witkowski. Po raz pierwszy w tej kategorii wystartowała przedstawicielka płci pięknej Monika Kuc z Krakowa. Warto również wspomnieć, że oprócz rywalizacji w ramach cyklu odbyły się zmagania Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Najlepszy okazał się Michał Nawrocki z Topoli Małej. Ostatni etap był także okazją do podsumowań, rozdania nagród w klasyfikacji generalnej oraz podziękowań za mijający sezon. Ostatni akcentem finału był koncert żyrardowskiego barda, kompozytora, autora tekstów – Bogdana Szymańczaka „Pewniaczek”. Szymańczak to mistrz piosenki romantycznej, zawsze ceniący humor, wykonuje piosenki błyskotliwe w warstwie słownej i muzycznej, przeplatając je aktorskimi prezentacjami wesołych tekstów.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników oraz zmagań sportowych znajdują się pod adresem www.ztc.pl.