Polski Związek Kolarski

Zwycięstwami Jana Łamaszewskiego (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i Jakuba Byczkowskiego (UKS MOTO Agbud Stelweld Jelcz) zakończyły się wyścigi juniorów i juniorów młodszych w ramach Górskich Mistrzostw Polskich.

Oba wyścigi odbywały się na tej samej trasie, na której wcześniej ścigała się elita. Jedyną różnicą była liczba rund – juniorzy mieli do pokonania 3, a ich młodsi koledzy 2.

Juniorzy urządzili sobie na trasie zupełnie szalone ściganie, do czego już mogliśmy się przyzwyczaić. Od początku do końca stawka bardzo mocno się rozjeżdżała, a wielu zawodników próbowało akcji ofensywnych. Ostatecznie, po akcji na solo, najlepszy okazał się Jan Łamaszewski (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), za którym dojechała trzyosobowa grupa, która rozegrała między sobą walkę o dwa pozostałe krążki. W finiszu najlepszy okazał się Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń), który pokonał Dawida Burczaka (LKK ZM Warmia Biskupiec).

W wyścigu juniorów młodszych stawka wcale nie rozjechała się zbyt mocno. Wiele mówi o tym grupa aż 7 zawodników, która wpadła razem na linię mety. Ostatecznie najlepszy okazał się Jakub Byczkowski (UKS MOTO Agbud Stelweld Jelcz), który przejechał kreskę 2 sekundy przed Adrianem Marcem (TKK Pacific Nestle Fitness) i Kacprem Majewskim (KKS Gostyń). Co ciekawe, kolejna grupa przyjechała do mety zaledwie minutę i 13 sekund za najlepszymi, co tylko pokazuje jak emocjonująca była rywalizacja.

wyniki juniorów – tutaj

wyniki juniorów młodszych – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments