Team Sky

Włoch wygrał jednodniowe zmagania na północy Niemiec po sprincie z peletonu.

W Hamburg Cyclassics do pokonania było 220.9km. Tradycyjnie już trasa nie była zupełnie płaska, ale faworytami byli sprinterzy – tytułu bronił Caleb Ewan (Orica-Scott) chociaż w zeszłym roku jako pierwszy linię mety przekroczył Nacer Bouhanni (Cofidis). Francuz mocno liczył na rewanż. Na starcie stanęła też ekipa CCC Sprandi Polkowice oraz dwaj Polacy w barwach Team Sky – Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

W poprzedniej edycji emocjonowaliśmy się znakomitą postawą Kamila Gradka, który został złapany około 300m przed metą. Tym razem w ucieczce dnia ponownie obejrzeliśmy Polaka – Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice) stworzył duet harcowników razem z Nikolayem Trusovem (Gazprom-Rusvelo). Ich akcja skończyła się jednak dość szybko – 59km przed metą.

Po kilku spokojniejszych kilometrach pojawiła się kolejna ucieczka i ponownie obejrzeliśmy w niej reprezentanta “Pomarańczowych”. Tym razem z przodu byli Jonas Koch (CCC Sprandi Polkowice), Truls Korsaeth (Astana) i Silvain Dillier (BMC). Ich przewaga nie przekraczała jednak 30 sekund.

I ta akcja spaliła ostatecznie na panewce i o wygranej zdecydował finisz z peletonu. Najszybszy był Elia Viviani (Team Sky). Za nim finiszowali Arnaud Demare (FDJ) i Dylan Groenewegen (LottoNL Jumbo).

Wyniki:

1 VIVIANI Elia (ITA) TEAM SKY 5:15:51
2 DEMARE Arnaud (FRA) FDJ 0:00:00
3 GROENEWEGEN Dylan (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
4 KRISTOFF Alexander (NOR) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
5 GREIPEL André (GER) LOTTO SOUDAL 0:00:00
6 RICHEZE Maximiliano Ariel (ARG) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
7 STUYVEN Jasper (BEL) TREK – SEGAFREDO 0:00:00
8 KUMP Marko (SLO) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
9 BOUHANNI Nacer (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
10 BARBIER Rudy (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
11 BENNETT Sam (IRL) BORA – HANSGROHE 0:00:00
12 DRUCKER Jean-Pierre (LUX) BMC RACING TEAM 0:00:00
13 ZABEL Rick (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:00
14 BONIFAZIO Niccolo’ (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:00:00
15 HAUSSLER Heinrich (AUS) BAHRAIN – MERIDA 0:00:00
16 FERRARI Roberto (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
17 CONSONNI Simone (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
18 TLEUBAYEV Ruslan (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
19 JANSE VAN RENSBURG Reinardt (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
20 JAUREGUI Quentin (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
21 WIPPERT Wouter (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:00
22 BAGDONAS Gediminas (LTU) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
23 SBARAGLI Kristian (ITA) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
24 SÜTTERLIN Jasha (GER) MOVISTAR TEAM 0:00:00
25 LAPORTE Christophe (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:00
26 KOCH Jonas (GER) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
27 VANMARCKE Sep (BEL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:00
28 MAES Nikolas (BEL) LOTTO SOUDAL 0:00:00
29 HAGEN Edvald Boasson (NOR) TEAM DIMENSION DATA 0:00:00
30 BRUTT Pavel (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:00:00
31 BRESCHEL Matti (DEN) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
32 VAN AVERMAET Greg (BEL) BMC RACING TEAM 0:00:00
33 CURVERS Roy (NED) TEAM SUNWEB 0:00:00
34 EWAN Caleb (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:00
35 BOLE Grega (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:00:00
36 ARASHIRO Yukiya (JPN) BAHRAIN – MERIDA 0:00:00
37 SELIG Rüdiger (GER) BORA – HANSGROHE 0:00:00
38 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
39 BAUHAUS Phil (GER) TEAM SUNWEB 0:00:00
40 BAK YTTING Lars (DEN) LOTTO SOUDAL 0:00:00
41 MOINARD Amael (FRA) BMC RACING TEAM 0:00:00
42 TRATNIK Jan (SLO) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
43 IMPEY Daryl (RSA) ORICA – SCOTT 0:00:00
44 VAN POPPEL Danny (NED) TEAM SKY 0:00:00
45 CAVAGNA Rémi (FRA) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
46 DEVENYNS Dries (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
47 WYNANTS Maarten (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
48 HAYMAN Mathew (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:00
49 HOFLAND Moreno (NED) LOTTO SOUDAL 0:00:00
50 DOULL Owain (GBR) TEAM SKY 0:00:00
51 WYSS Danilo (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:00
52 BURGHARDT Marcus (GER) BORA – HANSGROHE 0:00:00
53 ULISSI Diego (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:00:00
54 DE BACKER Bert (BEL) TEAM SUNWEB 0:00:00
55 GRIVKO Andrey (UKR) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
56 VAN HOECKE Gijs (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
57 BEVIN Patrick (NZL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:00
58 OWSIAN Lukasz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:00:00
59 BAUER Jack (NZL) QUICK – STEP FLOORS 0:00:00
60 BIDARD François (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:00:00
61 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
62 GUARNIERI Jacopo (ITA) FDJ 0:00:00
63 KORSÆTH Truls (NOR) ASTANA PRO TEAM 0:00:00
64 SARAMOTINS Aleksejs (LAT) BORA – HANSGROHE 0:00:00
65 BARBERO Carlos (ESP) MOVISTAR TEAM 0:00:00
66 TANKINK Bram (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:00
67 BATTAGLIN Enrico (ITA) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:00:15
68 EDMONDSON Alexander (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:15
69 RENSHAW Mark (AUS) TEAM DIMENSION DATA 0:00:17
70 VAKOČ Petr (CZE) QUICK – STEP FLOORS 0:00:19
71 SIEBERG Marcel (GER) LOTTO SOUDAL 0:00:22
72 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ 0:00:27
73 MÜHLBERGER Gregor (AUT) BORA – HANSGROHE 0:00:27
74 SINKELDAM Ramon (NED) TEAM SUNWEB 0:00:27
75 DILLIER Silvan (SUI) BMC RACING TEAM 0:00:30
76 GERRANS Simon (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:32
77 HEPBURN Michael (AUS) ORICA – SCOTT 0:00:32
78 KLUGE Roger (GER) ORICA – SCOTT 0:00:32
79 LANGEVELD Sebastian (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:00:32
80 VAN POPPEL Boy (NED) TREK – SEGAFREDO 0:00:32
81 BIERMANS Jenthe (BEL) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:00:32
82 POLITT Nils (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:01:08
83 MARTENS Paul (GER) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:01:12
84 RAST Gregory (SUI) TREK – SEGAFREDO 0:01:12
85 COLBRELLI Sonny (ITA) BAHRAIN – MERIDA 0:01:28
86 MARCATO Marco (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:01:28
87 TIMMER Albert (NED) TEAM SUNWEB 0:01:58
88 ACKERMANN Pascal (GER) BORA – HANSGROHE 0:02:20
89 GATTO Oscar (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:02:44
90 STOSZ Patryk (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:03:01
91 GIBBONS Ryan (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:03:01
92 SAGAN Juraj (SVK) BORA – HANSGROHE 0:03:01
93 GODON Dorian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:01
94 HERRADA Jose (ESP) MOVISTAR TEAM 0:03:01
95 REIJNEN Kiel (USA) TREK – SEGAFREDO 0:03:01
96 TACIAK Mateusz (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:03:01
97 HERRADA Jesus (ESP) MOVISTAR TEAM 0:03:01
98 QUINTANA Dayer (COL) MOVISTAR TEAM 0:03:01
99 DE LA PARTE Victor (ESP) MOVISTAR TEAM 0:03:01
100 ELMIGER Martin (SUI) BMC RACING TEAM 0:03:01
101 SLAGTER Tom-Jelte (NED) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:03:01
102 WISNIOWSKI Lukasz (POL) TEAM SKY 0:03:01
103 WALSCHEID Maximilian Richard (GER) TEAM SUNWEB 0:03:01
104 BASKA Erik (SVK) BORA – HANSGROHE 0:03:01
105 BOEV Igor (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:01
106 SAVITCKII Ivan (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:01
107 CARRETERO Hector (ESP) MOVISTAR TEAM 0:03:01
108 HENAO GOMEZ Sebastian (COL) TEAM SKY 0:03:01
109 KUZNETSOV Viacheslav (RUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 0:03:01
110 MULLEN Ryan (IRL) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:03:01
111 PATERSKI Maciej (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:03:01
112 TROIA Oliviero (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:03:01
113 WAEYTENS Zico (BEL) TEAM SUNWEB 0:03:01
114 HOFSTETTER Hugo (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:01
115 SARREAU Marc (FRA) FDJ 0:03:01
116 GANNA Filippo (ITA) UAE TEAM EMIRATES 0:03:01
117 VAUGRENARD Benoit (FRA) FDJ 0:03:01
118 LEMOINE Cyril (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:01
119 LE GAC Olivier (FRA) FDJ 0:03:01
120 BOZIC Borut (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:03:01
121 PIBERNIK Luka (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:03:01
122 KONOVALOVAS Ignatas (LTU) FDJ 0:03:01
123 EISEL Bernhard (AUT) TEAM DIMENSION DATA 0:03:01
124 VANENDERT Jelle (BEL) LOTTO SOUDAL 0:03:01
125 DE BUYST Jasper (BEL) LOTTO SOUDAL 0:03:01
126 PEDERSEN Mads (DEN) TREK – SEGAFREDO 0:03:01
127 SHALUNOV Evgeny (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:03:01
128 ARNDT Nikias (GER) TEAM SUNWEB 0:04:07
129 COLEDAN Marco (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:04:14
130 GERTS Floris (NED) BMC RACING TEAM 0:04:24
131 VANDENBERGH Stijn (BEL) AG2R LA MONDIALE 0:04:49
132 SWIFT Ben (GBR) UAE TEAM EMIRATES 0:04:49
133 KEISSE Iljo (BEL) QUICK – STEP FLOORS 0:04:49
134 SABATINI Fabio (ITA) QUICK – STEP FLOORS 0:04:49
135 TCATEVICH Aleksei (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:49
136 VAN DER SANDE Tosh (BEL) LOTTO SOUDAL 0:04:49
137 ERSHOV Artur (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:49
138 MEZGEC Luka (SLO) ORICA – SCOTT 0:04:49
139 PER David (SLO) BAHRAIN – MERIDA 0:04:49
140 BOSWELL Ian (USA) TEAM SKY 0:04:49
141 LAGUTIN Sergey (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:49
142 BEPPU Fumiyuki (JPN) TREK – SEGAFREDO 0:04:49
143 BICO Nuno (POR) MOVISTAR TEAM 0:04:49
144 BERARD Julien (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:04:49
145 MINALI Riccardo (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:04:49
146 FARRAR Tyler (USA) TEAM DIMENSION DATA 0:04:49
147 MOSER Moreno (ITA) ASTANA PRO TEAM 0:04:49
148 CARTHY Hugh John (GBR) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:04:49
149 KEIZER Martijn (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:04:49
150 SENECHAL Florian (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:49
151 TRUSOV Nikolay (RUS) GAZPROM – RUSVELO 0:04:49
152 SISR FrantišEk (CZE) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:04:49
153 KOREN Kristijan (SLO) CANNONDALE DRAPAC PROFESSIONAL CYCLING TEAM 0:05:40
154 GOLAS Michal (POL) TEAM SKY 0:06:26
155 DIBBEN Jonathan (GBR) TEAM SKY 0:07:12
156 THOMSON Jay Robert (RSA) TEAM DIMENSION DATA 0:08:10
157 VAN EMDEN Jos (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 0:08:10
158 MALECKI Kamil (POL) CCC SPRANDI POLKOWICE 0:08:10
DNF VICIOSO ARCOS Ángel (ESP) TEAM KATUSHA ALPECIN
DNF MATHIS Marco (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN
DNF RESTREPO VALENCIA Jhonatan (COL) TEAM KATUSHA ALPECIN
DNF ENGER Sondre (NOR) AG2R LA MONDIALE
DNF QUINZIATO Manuel (ITA) BMC RACING TEAM
DNF VINCENT Léo (FRA) FDJ
DNF KITTEL Marcel (GER) QUICK – STEP FLOORS
DNF ALAFACI Eugenio (ITA) TREK – SEGAFREDO
DNF CHETOUT Loic (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
DNS SOUPE Geoffrey (FRA) COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS