Kurt Vermeerbergen / Lotto Soudal U-23

Senne Leysen, Emiel Planckaert i Mathias Van Gompel będą stażystami ekipy Lotto – Soudal.

Mając ekipę do lat 23 Lotto – Soudal wydatnie rozwija kolarskie talenty. Trójka zawodników od 1. sierpnia będzie walczyć o zawodowy kontrakt. Kurt Van de Wouwer z nadzieją wypowiada się o młodych „nabytkach”:

Po raz pierwszy ta trójka będzie miała szansę startów na takim poziomie. Od sierpnia jest wiele wyścigów, w czasie których będziemy mogli się im przyjrzeć. Właśnie pod kątem kalendarza wyselekcjonowana została ta grupa. Celem jest przede wszystkim zdobycie doświadczeń, a nikt nie będzie wymagał od nich od razu zwycięstw. Muszą poczuć na czym polega ściganie z najlepszymi.

Senne Leysen (21 lat) – to przede wszystkim specjalista w jeździe na czas. Jest aktualnym mistrzem Belgii orlików w tej specjalizacji, a na czasówce w Giro U-23 zajął bardzo dobre, trzecie miejsce. Dobrze radzi sobie także w wyścigach klasycznych, co potwierdza dziewiąte miejsce w Paryż – Roubaix U-23.

Emiel Planckaert (20 lat) – bardzo wszechstronny kolarz, który radzi sobie w wyścigach klasycznych, ale także w etapówkach. Zwycięzca Grand Prix des Marbriers i siódmy zawodnik prestiżowego Ronde de l’Isard.

Mathias Van Gompel (21 lat) – aktualnie drugi zawodnik cyklu Lotto Top Competition dla orlików. Jako juniorów triumfował między innymi w La Philippe Gilbert juniors, na ME w tej kategorii zajmował trzecie miejsce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments