Ekipa BMC Racing Team postanowiła dać szansę Szwajcarowi i Holendrowi, którzy od 1. sierpnia zadebiutują w dorosłej drużynie.

Manager Jim Ochowicz jest pod wielkim wrażeniem progresu obu zawodników i chętnie sprawdzi ich w bardziej dorosłym ściganiu:

Jestem bardzo zadowolony, że Patrick Müller i Bram Welten odbędą staż w BMC Racing Team. Ich wyniki w naszej ekipie Development skłoniły nas do zaproponowania im jazdy w World Tour. To będzie dla nich nowe, cenne doświadczenia, a dla nas możliwość sprawdzenia ich umiejętności.

Szwajcar Patrick Müller zadebiutuje w ekipie podczas Tour of Utah:

Bardzo ekscytuję się na myśl o tym, że będę mógł ścigać się z najlepszymi kolarzami na świecie. To dla mnie ogromna szansa na pokazanie się i zebranie doświadczeń. Dodatkowo cenne jest dla mnie to, że debiut przypadnie na wyścig poza Europą.

Dla Holendra Brama Weltena pierwszym wyścigiem będzie Artic Race of Norway:

To dla mnie fajna sprawa, że mogę wskoczyć do składu zespołu World Tour na kilka wyścigów. Cieszy takie zaufanie włodarzy ekipy. Już nie mogę się doczekać tych chwil, które pomogą mi zdobywać kolejne doświadczenie. Ciężko pracowałem przez cały sezon i jestem zadowolony z tego, że zostało to w ten sposób docenione.

Poprzedni artykułMistrzostwa Europy 2017: Elia Viviani liderem reprezentacji Włoch
Następny artykułLotto – Soudal sprawdzi swoich kolarzy z młodzieżówki
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments