Österreich Rundfahrt

Elia Viviani (Team Sky) będzie liderem reprezentacji Włoch podczas kolarskich mistrzostw Europy w Danii. Ośmiu kolegów Vivianiego ma pomóc mu w sprincie po tytuł mistrza Starego Kontynentu.

Włosi mają nadzieję, że Elia Viviani, mimo iż nie ściga się regularnie w drużynie Sky, zdoła powalczyć o zwycięstwo. Najbardziej widoczna nieobecność mistrza olimpijskiego w omnium z Rio de Janeiro była w setnej edycji Giro d`Italia. Viviani wygrał ostatnio dwa etapy w wyścigu dookoła Austrii, gdzie występował w barwach squadra azzurra.

Elia Viviani będzie mógł liczyć na całkiem niezły sprinterski pociąg. Davide Cimolai i Jacopo Guarnieri byli kluczowymi rozprowadzającymi Arnaud Demare`a w tegorocznym Tour de France, a Fabio Sabatini był ostatnim przybocznym Marcela Kittela, który triumfował aż na pięciu etapach Wielkiej Pętli.

Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym odbędą się między 2 a 6 sierpnia w duńskim Herning. Do zdobycia będzie w sumie dwanaście tytułów – w wyścigach ze startu wspólnego i jeździe na czas, w kategoriach juniorskich, do lat 23 oraz seniorskich, zarówno w wydaniu damskim, jak i męskim.

Tytułu podczas wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn będzie bronił Peter Sagan (BORA-hansgrohe), który formę z pewnością doszlifuje w Tour de Pologne (na interesujący go wyścig zdąży dojechać, bowiem wyścig dookoła Polski kończy się 4 sierpnia, a ten o ME odbędzie się 6 sierpnia). Jens Debusschere będzie przwodził narodowej drużynie Belgów, a Bryan Coquard, pod nieobecność Demare`a i Bouhanniego, będzie liderem „trójkolorowych”.