fot. Team Sunweb

Niemiecka drużyna Team Sunweb ogłosiła szeroki skład na wyścig Tour de France. Potwierdziło się tym samym to, że zwycięzca Giro d`Italia, Tom Dumoulin, nie wystartuje we Francji, a celem drużyny będą etapowe zwycięstwa, które ma zapewnić przede wszystkim Michael Matthews.

Drużynie Sunweb, która zarejestrowana jest w Niemczech, zależy na pokazaniu się z jak najlepszej strony na ojczystej ziemi. W 2013 i 2014 roku cztery etapy padły łupem Marcela Kittela, który reprezentował wówczas jej barwy, a rok temu dwa etapowe triumfy zanotował Tom Dumoulin.

Rywalizacja w wyścigu Tour de Suisse pokazuje, że zgrany duet tworzą Michael Matthews i Nikias Arndt – jego główny rozprowadzający. Efektem tej współpracy jest wygrana Australijczyka na trzecim etapie do Berna. Obaj, podobnie jak inni członkowie Team Sunweb, wrócili do ścigania po trzytygodniowym obozie wysokościowym w Livigno.

W tym roku naszym celem są etapowe zwycięstwa. Mamy skład pełen utalentowanych zawodników, którzy są w stanie powalczyć o wygrane nie tylko pomagając Michaelowi Matthewsowi, ale także zabierając się w ucieczki, czy walcząc na etapach średnio górskich. Pracujemy nad formą od zimowych zgrupowań, a ostatnie starty przed Tour de France mają pomóc doszlifować dynamikę pośród zawodników i zgranie, by stworzyć jak najlepszy sprinterski pociąg

– powiedział portalowi Cyclingnews.com Hendrik Werner, trener Team Sunweb.

Obecni w szerokim składzie Warren Barguil, Laurens Ten Dam czy Simon Geschke dają nadzieję na walkę w górach. Ten ostatni wygrał etap w Wielkiej Pętli w 2015 roku, co jest dotychczas jego największym sukcesem w karierze. W pamięci dziennikarzy i kibiców tkwi wywiad, którego udzielił po przekroczeniu linii mety – Niemiec po prostu płakał ze szczęścia i wzruszenia.

Szeroki skład Team Sunweb na Tour de France 2017: Søren Kragh Andersen (Den), Nikias Arndt (Ger), Warren Barguil (Fra), Phil Bauhaus (Ger), Roy Curvers (Ned), Johannes Fröhlinger (Ger), Simon Geschke (Ger), Michael Matthews (Aus), Ramon Sinkeldam (Ned), Tom Stamsnijder (Ned), Laurens ten Dam (Ned), Mike Teunissen (Ned) oraz Albert Timmer (Ned).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments