Fot. ŻTC

Już 23 lipca do Serocka zjadą najlepsi polscy cykliści, by wziąć udział w Mistrzostwach Polski masters i cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. Impreza będzie jednocześnie miłym akcentem hucznych obchodów 660-lecia nadania praw miejskich.

Rangę imprezy podnoszą lokalne władze, angażując się w organizację mistrzostw. Ten wyścig będzie doskonałą promocją dla miasta. W Serocku pojawią się najbardziej utytułowani zawodnicy, co gwarantuje wysoki prestiż i wspaniałe widowisko. Przyczyni się to z pewnością, do rozpowszechniania sportu i zdrowego trybu życia w regionie.

Miasto może spodobać się zarówno kibicom jak i zawodnikom. Serock ma fantastyczną historię. Jako miasto królewskie było świadkiem wielu ważnych wydarzeń w historii Polski. Teraz stanie się świadkiem kolarskiej rywalizacji na najwyższym możliwym poziomie. Na starcie pojawią się gwiazdy polskiego kolarstwa minionych lat. To także doskonałe miejsce turystyczne, położne nad Jeziorem Zegrzyńskim, naprzeciw ujścia Bugu do Narwi. Leży ono na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej, zaledwie 40 kilometrów od centrum stolicy.

Organizatorem tegorocznej edycji jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, mające duże doświadczenie w organizacji różnego rodzaju wyścigów kolarskich, do najbardziej znanych należy cykl ŻTC BIKE RACE.

– Organizacja mistrzostw to dla nas duża nobilitacja i jednocześnie dowód na to, że władze polskiego kolarstwa doceniają nasz trud w rozwój dyscypliny. Już dziś zapraszamy wszystkich kolarzy do Serocka, zapowiada się naprawdę znakomite ściganie

– przyznaje Wojciech Pawelec, wiceprezes ŻTC i jednocześnie dyrektor zawodów.

W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie w ramach jednodniowych zawodów.