Foto. Poland Bike

Pod koniec zeszłego roku, Komisja Masters Polskiego Związku Kolarskiego przyznała organizację szosowych mistrzostw Polski masters firmie Poland Bike. Kolarze z licencjami, ale także amatorzy bez licencji, powalczą 1 lipca w Starachowicach.

Kolarskie miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdowało się będzie przy Hotelu Europa Starachowice Business & Spa w Starachowicach, który jest bardzo przyjazny rowerzystom (>więcej), o czym mogliśmy przekonać się w ubiegłym roku, m.in. podczas I Starchowickiej Strzały.

Wyścig o medale mistrzostw Polski będzie miał trzy fazy: dojazd do rundy (około 18 kilometrów), runda którą kolarze będą pokonywali w zależności od kategorii wiekowej – 28 kilometrów i powrót do Starachowic – także około 18 kilometrów. Na trasie właściwie nie ma płaskich odcinków. Droga jest malownicza, wiedzie m.in. wzdłuż Zalewu Brodzkiego, a „hopki” krótkie, ale momentami mające 16%, na pewno dadzą się we znaki podczas mistrzowskiej rywalizacji.

Mapa Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym 2018:

Szczegółowa mapa wraz z profilem > TUTAJ

„Mogę zapewnić wszystkich, że prace nad mistrzostwami Polski masters idą pełną parą”

– powiedział nam Grzegorz Wajs, główny organizator mistrzostw.

„Od kilku miesięcy szykujemy wyjątkowy wyścig. Będzie to jednocześnie II Starachowicka Strzała oraz najważniejsza impreza dla masterów w roku – mistrzostwa Polski. Runda jest przepiękna, mocno interwałowa, zapewniam że koszulek z orłem na piersi nie założą przypadkowi kolarze. Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane i przypominają swoją charakterystyką belgijskie klasyki. Już dziś serdecznie zapraszam do Starachowic!”

– dodał.

Mistrzostwa Polski masters zostaną zorganizowane przez firmę Poland Bike, obchodzącą w tym roku swoje dziesięciolecie, przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Starachowice, Powiatem Starachowickim i Hotelem Europa Starachowice Business & Spa.

Regulamin mistrzostw zostanie opublikowany po 6 maja.

Wszystkich chętnych, którzy chcą zrobić rekonesans mistrzowskiej trasy, zapraszamy w majowy weekend do Hotelu Europa. Tam pod okiem dyrektora hotelu i wielkiego pasjonata kolarstwa – Roberta Wieruckiego, będziecie mogli sprawdzić świętokrzyskie szosy. Zapraszamy!

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments