Choć w składzie Bahrain – Meirda na Giro d’Italia 2018 brakuje Vincenzo Nibalego, ekipa księcia Bahrainu wysyła do walki bardzo mocny skład. O wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej ma powalczyć Domenico Pozzovivo.

Nie od dziś wiadomo, iż w sezonie 2018, zespół Bahrain – Merida dysponuje większą siłą rażenia. Nie dziwi więc fakt, iż na “La Corsa Rosa”, czerwono-granatowi wysyłają kilku bardzo mocnych zawodników.

Zdecydowanym liderem zespołu, walczącym w klasyfikacji generalnej, będzie Domenico Pozzovivo. Kieszonkowy Włoch zasygnalizował wysoką dyspozycję podczas Tour of the Alps i z pewnością będzie jednym z faworytów do zajęcia wysokiej pozycji w klasyfikacji końcowej.

Wydaje się, że głównymi pomocnikami “Pozzo” będą Giovanni Visconti oraz Kanstantin Siutsou. Niewykluczone, że równie ważną rolę odegra Domen Novak, który jednak w ostatnich miesiącach nie rozwija się tak, jak wszyscy liczyli.

Na płaskich etapach, numerem jeden powinien być za to Niccolo Bonifazio. Doświadczony, lecz wciąż młody Włoch z pewnością będzie miał szansę na zdobycie największego skalpu w karierze.

Skład Bahrain – Meirda na Giro d’Italia 2018: Antonio Nibali, Manuele Boaro, Giovanni Visconti, Domenico Pozzovivo, Matej Mohorič, Kanstantsin Siutsou, Niccoló Bonifazio, Domen Novak.