Fot. Movistar Team

Sezon 2018 jest do tej pory bardzo udany dla ekipy Movistar. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że również podczas Giro d’Italia, hiszpański zespół będzie bardzo mocny.

Nie da się ukryć, iż ekipa Movistar jest teraz jedną z najmocniejszych w światowym peletonie. Choć na Giro d’Italia zabraknie całej trójki wielkotourowych liderów z talii Eusebio Unzue, skład jego zespołu prezentuje się znakomicie.

Na pierwszy rzut oka, nie sposób w hiszpańskim zespole znaleźć zdecydowanego lidera. Tym samym możemy się spodziewać, że kolarze Movistaru powalczyć mogą zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i na poszczególnych etapach.

Wydaje się, że w górach prym wieść powinni Richard Carapaz, Ruben Fernandez i Eduardo Sepulveda. Dla drugiego z nich, tegoroczne Giro d’Italia będzie jednym z ostatnich testów, gdyż 27-letni zawodnik, po zwycięstwie w Tour de l’Avenir, nie prezentuje poziomu, jakiego po nim oczekiwano.

Co ciekawe, na płaskich odcinkach, kolarze Movistaru nie będą raczej widoczni. Na La Corsa Rosa nie ma to jednak większego znaczenia.

Skład Movistaru na Giro d’Italia 2018: Carlos Betancur, Dayer Quintana, Richard Carapaz, Eduardo Sepúlveda, Antonio Pedrero, Víctor de la Parte, Rubén Fernández, Rafa Valls