Fot. Trek-Segafredo

Gianluca Brambilla i Jarlinson Pantano, ze wskazaniem na tego pierwszego, będą liderami drużyny Trek-Segafredo podczas 101. edycji Giro d`Italia. W składzie zabrakło dwukrotnego zwycięzcy klasyfikacji punktowej – Giacomo Nizzolo, który zmaga się z kontuzją kolana. 

Nasz skład to mieszanka doświadczenia i młodości, którego głównym celem będzie pomaganie Gianluce Brambilli w uzyskaniu dobrego wyniku. Jestem pewien, że tych ośmiu kolarzy będzie się wzajemnie wzmacniało i motywowało, także w walce o zwycięstwa etapowe

– powiedział Luca Guercilena, główny menedżer drużyny Trek-Segafredo.

Dla 30-letniego Brambilli będzie to szósty start w Corsa Rosa. W 2016 roku wygrał etap i spędził kilka dni w różowej koszulce lidera.

Skład ekipy Trek-Segafredo uzupełniają: szybki Boy van Poppel, specjalista od jazdy na czas Ryan Mullen oraz wzrastająca gwiazda wyścigów klasycznych Mads Pedersen. Wystartują również Laurent Didier, Niklas Eg i Markel Irizar.

Pełny skład drużyny Trek-Segafredo na Giro d`Italia 2018: Gianluca Brambilla, Jarlinson Pantano, Boy van Poppel, Ryan Mullen, Mads Pedersen, Laurent Didier, Niklas Eg, Markel Irizar.

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2018: Waleczny skład Movistaru
Następny artykułGracia Orlova 2018: Wilkos trzecia na zakończenie! Wyścig dla Fahlin
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments