fot. Poland Bike Maraton

W niedzielę 30 maja odbędzie się już V Starachowicka Strzała – wyścigi dla Mastersów i Amatorów wyłącznie na rowerach szosowych. Z pewnością będzie to ponownie prawdziwe kolarskie święto.

Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele. Poland Bike to pomysłodawca i organizator Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie oraz czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Maraton.

Impreza w Starachowicach od lat cieszy się dużym uznaniem wsród kolarzy amatorów w Polsce ze względu na fenomenalną trasę przypominającą belgijskie klasyki oraz przyjazne miejsce w kolarskim kalendarzu, które nie koliduje z innymi wyścigami. Tegoroczna edycja podobnie, jak przed rokiem odbędzie się na dwóch dystansach: 63 km i 93 km. Warto wspomnieć, że przed dwoma laty na tej trasie odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego.

Lada dzień ruszą zapisy do V Starachowickiej Strzały, dlatego też zachęcamy do obserwowania wydarzenia na Facebooku pod tym linkiem oraz do odwiedzenia strony wyścigu tutaj.

Biuro zawodów:.
– 29 maja (sobota) w godz. 15.00-20.00
– 30 maja (niedziela) od godz. 8.00

Program Zawodów 30 maja (niedziela):
9:30 – odprawa techniczna
10:15 – ustawianie na starcie: I sektor (dystans 93 km), II sektor (dystans 63 km)
10:20 – ceremonia otwarcia V Starachowickiej Strzały
10:30 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (ok. 10 km)
11:10 – start ostry – dystans 93 km
11:20 – start ostry – dystans 63 km
15:00 – ceremonia dekoracji V Starachowickiej Strzały

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments