fot. Poland Bike

To będzie znów prawdziwe kolarskie widowisko. W niedzielę 11 października w Starachowicach odbędzie się IV Starachowicka Strzała, wyścigi wyłącznie na rowerach szosowych. Kolarskie Miasteczko z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów, znajdą się przy Hotelu Europa Starachowice w Starachowicach.

Organizatorem Starachowickiej Strzały jest Poland Bike z Grzegorzem Wajsem na czele. Poland Bike to pomysłodawca i organizator Kolarskiego Memoriału Stanisława Królaka w Warszawie oraz czołowego w Polsce cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon.

– Będzie dużo nowości. Znacznie więcej kategorii wiekowych i nagrody finansowe

– mówi dyrektor imprezy Grzegorz Wajs.

– Tegoroczna Starachowicka Strzała skierowana jest do kolarzy z licencjami Masters oraz wszystkich amatorów ścigających się na rowerach szosowych. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę Starachowickiej Strzały 2020. Zapraszam w niedzielę 11 października do Starachowic.

IV Starachowicka Strzała w Starachowicach odbędzie się na dwóch dystansach: 63 km i 93 km. Każdy z wyścigów poprzedzi przejazd honorowy ulicami Starachowic.

– Trasa jest przepiękna i mocno interwałowa, bardzo mocno doceniona przez kolarzy podczas Mistrzostw Polski Masters 2019

– mówi Grzegorz Wajs, organizator Starachowickiej Strzały.

– Tereny wokół Starachowic leżące na pograniczu Gór Świętokrzyskich i Przedgórza Iłżeckiego są pofałdowane i przypominają swoją charakterystyką belgijskie klasyki.

IV Starachowicka Strzała organizowana jest przy ścisłej współpracy z Powiatem Starachowickim, Urzędem Miasta Starachowice, Gminami Pawłów i Brody oraz Hotelem Europa Starachowice w Starachowicach.

BIURO ZAWODÓW

Hotel Europa Starachowice (ul. Radomska 76a) – 10 października (sobota) w godz. 15.00-20.00 oraz 11 października (niedziela) od godz. 8.00

PROGRAM ZAWODÓW

9:30 – odprawa techniczna w Hotelu Europa Starachowice

10:15 – ustawianie na starcie: I sektor (dystans 93 km), II sektor (dystans 63 km)

10:20 – ceremonia otwarcia IV Starachowickiej Strzały

10:30 – start honorowy – przejazd kolumny przez ok. 30 min. na start ostry (ok. 10 km)

11:10 – start ostry – dystans 93 km

11:20 – start ostry – dystans 63 km

15:00 – ceremonia dekoracji IV Starachowickiej Strzały

Więcej na www.mpszosa.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/

Poprzedni artykuł10 kolarzy Lotto Soudal opuści ekipę po sezonie 2020
Następny artykułBinckBank Tour 2020: Philipsen pierwszym liderem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments