Michał Kapusta / naszosie.pl

Hiszpański kolarz jest jednym z najważniejszych pomocników dla liderów kazachskiego zespołu. Przy okazji drużyna poinformowała, że Sanchez pojawi się na Tour de Pologne.

Luis Leon Sanchez jeździ w barwach Team Astana od 2015 roku. W tym czasie wygrał etapy Vuelta al Pais Vasco i Volta ao Algarve oraz zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Europejskich w Baku. “LuLu” był też ważnym członkiem zespołu wspierającego Fabio Aru w drodze po triumf w Vuelta a Espana 2015.

Cieszę się z tej wiadomości, bo Luis Leon to bardzo silny kolarz, jeden z najlepszych sportowców i godny zaufania kolega. Jest w stanie wygrywać ważne wyścigi i wykonywać wielką pracę dla zespołu. Nawet podczas ostatniego Giro d’Italia, które, z różnych powodów, było dla nas bardzo trudne, Luis Leon pokazał swoją hojność i solidność jako jeden z najlepszych w peletonie – naprawdę zasługiwał na przedłużenie kontraktu z Astana Proteam!

– mówi zadowolony menedżer generalny drużyny Aleksander Winokurow.

33-letni Hiszpan mierzy 187cm wzrostu i waży 73kg. W swojej karierze wygrywał m.in. 4 etapy Tour de France i jeden Paryż-Nicea oraz dwukrotnie cieszył się z triumfu w Clasica Ciclista San Sebastian. W ostatnim tygodniu pracował dla Jakoba Fuglsanga, który wygrał Criterium du Dauphine.

Po krótkim odpoczynku następnym startem dla “LuLu” będzie Tour de Pologne, a głównym celem drugiej części sezonu stanie się Vuelta a Espana.