Michał Kapusta / naszosie.pl

„Mastersi” rywalizowali w województwie mazowieckim w jeździe indywidualnej oraz parami.

Zawody odbyły się w dniach 10-11 czerwca w Buczynie, w gminie Kosów Lacki. Wyścigi rozgrywane były pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki. Do pokonania było tylko 17km, co zapowiadało szybkie, mocne ściganie.

W sobotę, 10 czerwca, „mastersi” stanęli na starcie jazdy indywidualnej na czas. Do startu przystąpiło aż czternaście różnych kategorii – trzy pań oraz jedenaście panów. Najstarsi startujący występowali pod nazwą M80 – 80 lat i więcej!

Mistrzynią Polski w kategorii CK20 została Sylwia Gajdka (Pabianickie Towarzystwo Cyklistów). W K30 na podium finiszowały Agnieszka Kubik, Małgorzata Zimnicka i Katarzyna Polakowska, a w K40 Katarzyna Pernal, Anna Madej i Joanna Kucal (KTK Image Cycling Team).

W najmłodszej kategorii męskiej CM20 tytuł przypadł Piotrowi Klinowi (Lubelski Klub Kolarski), który pokonał Kacpra Kistowskiego (Merx Team Wągrowiec) i Łukasza Matusiaka (Gatta Bike-RS). Tradycyjnie już najliczniej reprezentowane były kategorie M30 i M40A oraz M40B. W pierwszej z nich na podium finiszowali Wojciech Ziółkowski (NTX Nexelo JF Duet), Michał Kostuch (FTI Racing Team) i Marek Wojnarowski (Veloart). W M40A zacięty pojedynek dwóch Grzegorzów wygrał Grzegorz Tomasiak (Mayday Team Lublin) przed Grzegorzem Golonko. Po brąz pojechał Mirosław Wójciak. M40B zakończyły się triumfem Pawła Rychlickiego (Team Merx Polska) oraz medalami dla Tomasza Majewskiego i Andrzeja Mrozka.

Najciaśniej było jednak w M50A – tutaj sprawa tytułu rozstrzygnęła się w zaledwie 5 sekundach! Jacek Łuczkiewicz (Rycerze Rolanda Maciejewski) pokonał swojego kolegę z zespołu Pawła Draba o zaledwie 4,91 sekundy. Brąz trafił w dłonie Adama Wolańskiego (Buski Klub Kolarski Hydrogeotechnika). W M50B najlepszy był Mirosław Jaszowski, za którym znaleźli się Bogusław Kramarczyk (UKS Sokół Kęty) i Dariusz Leduchowski (Danielo Sportswear Luks Dwójka Stryków). W M60A na podium finiszowali Ryszard Ścierka (BKS Miód Kozacki), Cezary Pyzikowski (Lubelski Klub Kolarski) i Zdzisław Krawiec (GTC Skalnik Gracze), a w M60B Ryszard Rawski (Rawex Energy Saving), Kazimierz Kwiatkowski (Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów) i Jerzy Drzewiecki (Merx Team Wągrowiec).

M70A ze sporą przewagą wygrał Zygmunt Pfeifer, który o ponad minutę pokonał Grzegorza Tramsia (NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki) i Ksawerego Leszczyńskiego (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa). W M70B różnice również były spore – Stanisław Peterka (TC Chrobry Merx Polska Głogów) był szybszy o niecałe dwie minuty od Józefa Misiaka (Maciejewski Cykling Tim) i Bogdana Ziębińskiego (Warszawski Klub Sportowy „Legia Masters”). W M80 dużą przewagę uzyskał Andrzej Wódkiewicz. Drugi był Zbigniew Michalski, a trzeci Tadeusz Pośpiech (Warszawski Klub Sportowy „Legia Masters”). Niecałą minutę do medalu stracili Wojciech Krzyżanowski i Jerzy Podgórski.

Wyniki Mistrzostw Polski Masters w jeździe indywidualnej na czas – tutaj

W niedzielę, na tej samej trasie, kolarze startowali już w parach. Tym razem rywalizacja odbyła się w trzynastu kategoriach – dwóch pań i jedenastu panów.

W K30 z sukcesu cieszyły się Aleksandra Gordon (Gordon Fala) i Agnieszka Kubik (Bike U Up). Medale trafiły też w dłonie Katarzyny Polakowskiej i Justyny Kogut oraz Małgorzaty Zimnickiej i Katarzyny Deręgowskiej. W K40 rozdano tylko dwa komplety medali – złoto zdobyły Bogumiła Matusiak i Katarzyna Pernal, a srebro Monika Mazurek (Lubelski Klub Kolarski) i Barbara Żukowska.

Blisko było w najmłodszej męskiej kategorii CM20. Paweł Kazanowski (Mayday Team Lublin) i Piotr Klin (Lubelski Klub Kolarski) pokonali Adama Ostojskiego i Łukasza Matusiaka (obaj Gatta Bike-RS) o zaledwie 10 sekund. Brązowe medale powędrowały do Łukasza Zaręby i Michała Szadury. W M30 również było dość ciasno – między Michałem Ładoszem (Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin) i Piotrem Sugierem (Mayday Team Lublin), a Wojciechem Ziółkowskim i Sławomirem Spławskim (obaj NTS Nexelo JF Duet) zmierzono tylko 15 sekund. Rafał Sekta i Rafał Wrożyna (Jafisport Bike Team) zdobyli brąz.

W M40A nastąpiła zamiana miejsc – tym razem najlepszy był Grzegorz Golonko w parze z Markiem Stramem, a Grzegorz Tomasiak i Marek Procajło (obaj Mayday Team Lublin) zdobyli srebro. Artur Boratyn (Bike Atelier Team) i Mirosław Wójciak (Jafi Sport Bike Team) musieli zadowolić się brązem. W M40B całe podium zmieściło się w jedenastu sekundach! Najlepsi byli Grzegorz Krejner i Robert Marciniak (Danielo Sportswear Luks Dwójka Stryków). Drugie miejsce zajęli Tomasz Majewski i Robert Duda (Retro Bike Academy), a trzecie Jan Zugaj i Artur Krasiński (NTS Nexelo JF Duet).

M50A to ponowny triumf Rycerzy Rolanda Maciejewski – Paweł Drab i Jacek Łuczkiewicz. Srebro trafiło do Rafała Sosny i Adama Wolańskiego (Buski Klub Sportowy Hydrogeotechnika), a brąz do Wojciecha Maciąga i Andrzeja Kasprzyka (obaj Gatta Bike-RS). M50B stało pod znakiem sporej przewagi Mirosława Jaszowskiego i Lecha Erganga (obaj Merx Team Wągrowiec). Drugie miejsce zajęli Marek Lechowski (K2 Win Magazyn Rowerowy Eska Team) i Bogusław Kramarczyk (UKS Sokół Kęty), a trzecie Wojciech Bartolewski (KS Scout Częstochowa) i Artur Spławski (Merx Team Wągrowiec).

W M60A aż pięć zespołów miało zbliżone rezultaty. Ostatecznie tytuły zgarnęli Leszek Sadowski (FTI Racing Team) i Zdzisław Krawiec (GTC Skalnik Gracze). 7 sekund gorzej pojechali Marek Sorbian (Bliżyńskie Stowarzyszenie Cyklistów) i Ryszard Ścierka (BSK Miód Kozacki), a 9 sekund stracili Cezary Pyzikowski (Lubelski Klub Kolarski) i Leszek Ziętkowski. M60B nie było tak zacięte – Ryszard Rawski i Zbigniew Szczęsny (Rawex Energy Saving) pokonali Zbigniewa Ziemlewskiego i Benedykta Szulczyka (Grupa Kolarska Gryf Tczew) oraz Grzegorza Fajkowskiego i Jerzego Drzewieckiego (Merx Team Wągrowiec).

M70A wygrali kolarze z Talvi Sport Szklarska Poręba – Edward Lascioli i Zygmunt Pfeifer. Srebro zdobyli Edmund Grabowski (Grupa Kolarska Gryf Tczew) i Ksawery Leszczyński (CZKKS Kolejarz Jura Częstochowa), a brąz Grzegorz Tramś (NOSiR BDC Nowy Dwór Mazowiecki) i Radosław Myszkowski. W M70B triumfowali Józef Misiak (Maciejewski Cykling Tim) i Stanisław Paterka (TC Chrobry Merx Polska Głogów) przed Bogdanem Ziębińskim i Markiem Rogalą (obaj Warszawski Klub Sportowy „Legia Masters”) oraz Januszem Jastrzębskim (Towarzystwo Kolarskie Masters Giżycko) i Witoldem Szpilczyńskim (LTC Lublin). W M80 za to Wojciech Krzyżanowski i Tadeusz Pośpiech (Warszawski Klub Sportowy „Legia Masters”) pokonali Kazimierza Domańskiego i Wacława Stanisławka (obaj Warszawski Klub Sportowy „Legia Masters”).

Wyniki Mistrzostw Polski Masters w jeździe parami na czas – tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments