Michał Kapusta / naszosie.pl

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek potwierdził wybór szerokiego składu, który powalczy o osiem miejsc dostępnych dla reprezentacji na narodowy tour.

Przy okazji ogłoszenia pozyskania nowego sponsora strategicznego dla PZKol, prezes Dariusz Banaszek wyjawił nam jedenaście nazwisk, które znalazły się w składzie reprezentacji na 74. Tour de Pologne:

“Mam już wybrane 11 nazwisk. Ja jestem odpowiedzialny za skład, a selekcjonerem będzie Piotr Kosmala. Ja niestety nie mogę pełnić tej zaszczytnej funkcji. Osobiście odpowiadam za zespół. jestem w kontakcie z dyrektorami sportowymi grup i wspólnie podejmiemy mądre decyzje”

Wśród wybranych przez Dariusza Banaszka znaleźli się:

  • Kamil Gradek i Karol Domagalski (ONE Pro Cycling)
  • Paweł Franczak, Emanuel Piaskowy i Bartosz Warchoł (Team HUROM)
  • Kamil Zieliński i Paweł Bernas (Domin Sport)
  • Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji)
  • Paweł Cieślik (Elkov – Author Cycling Team)
  • Adam Stachowiak (Voster Uniwheels)
  • Przemysław Kasperkiewicz (An Post Chain Reaction Cycles)

Skład nie jest zamknięty, zawsze mogę dopisać jednego, dwóch kolarzy. Chcemy być widoczni w naszym narodowym tourze. Kolarze będą mieli stworzone warunki nie gorsze niż ekipy z najwyższej, światowej czołówki

– dodał prezes Polskiego Związku Kolarskiego

Liderem na klasyfikację generalną będzie najprawdopodobniej Marek Rutkiewicz, który w swojej karierze już kilkukrotnie meldował się w czołowej dziesiątce Tour de Pologne. W górach “Rutek” będzie mógł liczyć na Adama Stachowiaka, Emanuela Piaskowego, Bartosza Warchoła i Pawła Bernasa. Kamil Gradek, Karol Domagalski i Przemysław Kasperkiewicz będą się starać o jazdę w ucieczkach i wspomaganie szybkich Kamila Zielińskiego i Pawła Franczaka.

Podopieczni Piotra Kosmali będą mieli szansę się zaprezentować w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. 74. Tour de Pologne rozpocznie się w Krakowie, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Trasa Tour de Pologne 2017 > TUTAJ