Zamana Group

Gdy dwie kolarskie legendy łączą siły w pracach nad wyścigiem, wiadomo, że musi powstać coś wyjątkowego. W projekcie Andrzeja Sypytkowskiego i Cezarego Zamanę Hubal dla Amatorów (2-4 czerwca) w cyklu Cisowianka Road Tour amatorzy będą ścigać zawodowców. To już w najbliższy weekend!

Pościg odbędzie się na dwóch płaszczyznach: tej dosłownej, czyli opartej na porównaniu międzyczasów oraz finalnych wyników. Oraz tej symbolicznej, w której entuzjaści kolarstwa postarają się dogonić zawodników pod względem umiejętności, techniki oraz wytrzymałości.

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala to pierwsza w Polsce, a może i w Europie sportowa impreza, w której amatorzy i zawodnicy Masters mogą ruszyć w pogoń za peletonem wyczynowych kolarzy z całego kontynentu.

Wszyscy oni powalczą na tej samej trasie. Tak ambitne przedsięwzięcie ma służyć nie tylko sportowej rywalizacji, ale i integracji rowerowego środowiska. Na trzech etapach – w Rawie Mazowieckiej, Opocznie oraz Końskich – spotkają się ludzie o różnych umiejętnościach, różnym doświadczeniu, ale tej samej pasji. Pasji do kolarstwa.

Co na trasie?

Wcześniej, bo już 31 maja do rywalizacji w zawodowym wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, staną profesjonalni kolarze. Reszta miłośników tego sportu dołączy do nich 2 czerwca w Rawie Mazowieckiej. To tam odbędzie się czasówka, w której wystartują najpierw zawodowcy, a następnie amatorzy.

Kolejne dwa dni to prawdziwa pogoń amatorów za zawodowcami. Schemat za każdym razem będzie taki sam: na trasę o długości 150 kilometrów wyjeżdżają wyczynowcy, a pięć minut po nich – amatorzy, ścigający się na dystansie 100 (PRO) lub 50 kilometrów (1/2 PRO). Dla każdego dystansu przewidziana została osobna klasyfikacja końcowa Trasy wszystkich wyścigów są te same i składają się z rund. Wszyscy startujący zostaną wyposażeni w elektroniczny aktywny chip do pomiaru czasu. Ta technologia – czyli RFID – umożliwi porównywanie międzyczasów amatorów do międzyczasów kolarzy zawodowych. Chipy te wykorzystywane są na najważniejszych wyścigach na całym świecie – nie ma bowiem bardziej precyzyjnej metody do mierzenia rezultatów kolarzy.

Koło w koło z zawodowcami

Amatorzy po raz pierwszy będą tak blisko zawodowego peletonu. Tylko od nich samych zależeć będzie, czy dołączą do niego i staną się jego częścią. Na ile poznają panującą w nim atmosferę? Czy wydobędą od kolarzy metody treningu, przygotowania, odżywiania? Udział w wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala daje im szansę na tak bezcenne spotkanie.

Jednak w kolarstwie nic nie przychodzi łatwo. Dlatego by osiągnąć swój cel, będą musieli dać z siebie wszystko na trzech trasach, dopieszczonych w najdrobniejszych szczegółach przez znakomity duet. Wicemistrza olimpijskiego oraz wicemistrza świata Andrzeja Sypytkowskiego, a także mistrza Polski oraz zwycięzcę Tour de Pologne Cezarego Zamanę. Ich doświadczenie oraz przejechane setki tysięcy kilometrów na szosach całego świata pozwoliły przygotować wyścig, który dostarczy wrażeń zarówno tym, którzy na co dzień walczą o punkty, jak i tym, którzy na rowerze jeżdżą amatorsko. Dodatkowo, obaj kolarze po zakończeniu sportowej kariery wciąż są wierni dwóm kółkom. Andrzej Sypytkowski z powodzeniem prowadzi własną zawodową drużynę Hurom Team, a Cezary Zamana jest organizatorem szosowego cyklu wyścigów dla amatorów Cisowianka Road Tour, którego częścią jest właśnie wydarzenie Hubal dla Amatorów.

Na wysokich obrotach

Oryginalności wspólnego przedsięwzięcia panów Sypytkowski i Zamana dodaje fakt, że kolarze będą ścigać się szlakiem walk majora Henryka „Hubala” Dobrzańskiego. To postać znana ze swojej waleczności, wytrwałości oraz nieustępliwości. Czyli cech charakteru, które powinny być bliskie nie tylko kolarzom, ale i wszystkim traktującym sport poważnie.

Zapowiada się więc epickie wydarzenie. Przemyślane od A do Z. Gwarantujące trzy dni sportowych emocji i pozostające w pamięci przynajmniej do końca tego sezonu – albo jeszcze dłużej. Z piękną oprawą i ciekawą historią w tle. Pozwalające sprawdzić swoje kolarskie umiejętności w sposób do tej pory niemożliwy.

By wziąć w nim udział, należy wykupić miejsce startowe na www.tour.zamanagroup.pl albo zjawić się 2 czerwca w Biurze Zawodów w Rawie Mazowieckiej, jeszcze przed rozpoczęciem czasówki.

Program Zawodów – Cisowianka Road Tour – Szlakiem Walk Majora Hubala

I Etap, 02.06.2017, Rawa Mazowiecka

13:00-17:00 – Zapisy w biurze zawodów i odbiór czipów

17:00 – Start pierwszego zawodnika według listy zgłoszeń do biura zawodów

19:00 – Dekoracja zwycięzców

II Etap, 03.06.2017, Opoczno

10:00 – Modlitwa w Bazylice w Poświętnym w intencji Hubalczyków

10:45 – Składanie wiązanek i kwiatów przy Szańcu Hubala

11:25 – Start ostry Dystansu PRO

11:30 – Start ostry dystansu ½ PRO

13:00 – Przewidywany przyjazd 1 zawodnika dystansu ½ PRO

14:00 – Przewidywany przyjazd 1 zawodnika dystansu PRO

16:30 – Dekoracja zwycięzców

III Etap, 04.06.2017, Końskie

10:40 – Start ostry dystansu PRO

10:45 – Start ostry dystansu ½ PRO

11:50 – Meta dystansu ½ PRO

13:00 – Meta dystansu PRO

14:30 – Uroczyste zakończenie, dekoracja zwycięzców

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments