Lauren Stephens (Team TIBCO -SVB) wygrała Winston Salem Cycling Classic. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) była siódma.

Amerykański klasyk rozgrywany był na ośmiu rundach, które łącznie dawały dystans ponad 100 kilometrów. Na każdym okrążeniu był podjazd, który zdecydowanie skłaniał do ataków.

W ucieczkę dnia zabrały się: Ruth Winder (UnitedHealthcare), Kristi Lay (Rally), Ingrid Drexel (Tibco), Claire Rose (Visit Dallas DNA) i Leah Thomas (Sho-Air Twenty20). Piątka ładnie współpracowała, ale duża grupa tuż przed wjazdem na ostatnie kółko doścignęła uciekinierki.

Na ostatnim podjeździe zaatakowały: wspomniana Thomas, Lauren Stephens (Tibco-Silicon Valley Bank), Lauretta Hanson (UnitedHealthcare) i Lizzie Williams (Hagens Berman-Supermint). W pewnym momencie na czoło wyszła Stephens, a rywalki nie mogły utrzymać jej koła.

Zawodniczka Tibco-Silicon Valley Bank samotnie pomknęła w stronę mety i mogła się cieszyć z drugiego triumfu w tym sezonie (poprzednio wygrała czasówkę Chrono de Gatineau). Druga była Leah Thomas (Sho-Air Twenty20), a trzecia Lauretta Hanson (UnitedHealthcare).

Bardzo dobre siódme miejsce wywalczyła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Polka straciła do zwyciężczyni 33 sekundy.

Wyniki:

1 Lauren Stephens (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank 2:47:04
2 Leah Thomas (USA) Sho-Air Twenty20 0:00:16
3 Lauretta Hanson (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:19
4 Elizabeth Williams (Aus) Hagens Berman / Supermint 0:00:20
5 Peta Mullens (Aus) Hagens Berman / Supermint 0:00:32
6 Lex Albrecht (Can) Team Tibco-Silicon Valley Bank
7 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana 0:00:33
8 Ingrid Drexel Clouthier (Mex) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:40
9 Kirsti Lay (Can) Rally Cycling Women 0:00:41
10 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
11 Emma Grant (GBr) Colavita/Bianchi 0:00:42
12 Erica Allar (USA) Rally Cycling Women 0:00:43
13 Rushlee Buchanan (NZl) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:44
14 Samantha Schneider (USA) IS Corp p/b Progress Software
15 Ruth Winder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:45
16 Marlies Mejias Garcia (Cub) Weber Shimano Ladies Power 0:00:46
17 Christy Keely (USA) Fearless Femme Racing
18 Janelle Cole (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
19 Jasmin Glaesser (Can) Sho-Air Twenty20 0:00:47
20 Stephanie Roorda (Can) Sho-Air Twenty20 0:00:48
21 Camila Andrea Valbuena Roa (Col) Weber Shimano Ladies Power 0:00:55
22 Beth Ann Orton (USA) Ortho Carolina 0:01:11
23 Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:28
24 Rebecca Wiasak (Aus) Fearless Femme Racing
25 Tina Pic (USA) Papa Johns Racing p/b Trek
26 Heather Fischer (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
27 Karlee Gendron (Can) IS Corp p/b Progress Software 0:02:29
28 Mikayla Harvey (NZl) Team Illuminate
29 Starla Teddergreen (USA) Hagens Berman / Supermint
30 Claire Rose (GBr) Visit Dallas DNA Pro Cycling
31 Jessenia Alejandra Meneses Gonzalez (Col) Weber Shimano Ladies Power 0:02:30
32 Hannah Shell (USA) Pastaria Big Shark Racing
33 Erica Clevenger (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling 0:02:31
34 Emily Rodger (Can) Pastaria Big Shark Racing
35 Lorena Maria Vargas Villamil (Col)
36 Natalia Franco (Col) Pastaria Big Shark Racing
37 Luz Adriana Tovar Salgado (Col) 0:02:32
38 Manuela Escobar Jaramillo (Col)
39 Ruby Livingstone (NZl) Roxsolt Attaquer
40 Sharlotte Lucas (NZl) Roxsolt Attaquer 0:02:33
41 Nicole Mertz (USA) Velo Classic p/b Stan’s Notubes
42 Lucy Bechtel (Aus) Fearless Femme Racing 0:02:34
43 Frédérique Larose-Gingras (Can) SAS – MACOGEP
44 Véronique Bilodeau (Can) SAS – MACOGEP
45 Holly Breck (USA) Sho-Air Twenty20 0:02:35
46 Debbie Milne (USA) Papa Johns Racing p/b Trek
47 Annie Foreman-Mackey (Can) Sho-Air Twenty20
48 Rachel Langdon (GBr) Team Illuminate
49 Rocio Parrado Guarnizo (Col) Weber Shimano Ladies Power
50 Skylar Schneider (USA) IS Corp p/b Progress Software 0:02:36
51 Laura Jorgensen (USA) Fearless Femme Racing 0:02:37
52 Katherine Maine (Can) Rally Cycling Women
53 Jennifer Valente (USA) Sho-Air Twenty20
54 Kathryn Buss (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:02:38
55 Allison Beveridge (Can) Rally Cycling Women
56 Carrie Cartmill (Can) Ortho Carolina 0:02:40
57 Marcela Elizabeth Prieto Moreno (Mex) 0:02:42
58 Flora Yan (USA) Fearless Femme Racing 0:02:58
59 Stefanie Sydlik (USA) Visit Dallas DNA Pro Cycling 0:04:33
60 Georgia Catterick (NZl) Team Illuminate 0:04:59
61 Liza Rachetto (USA) Hagens Berman / Supermint 0:05:00
62 Jessica Cerra (USA) Hagens Berman / Supermint 0:08:58
DNF Abigail Mickey (USA) Colavita/Bianchi
DNF Madison Kelly (USA)
DNF Maria Antonieta Gaxiola Gonzalez (Mex)
DNF Abby Sneddon (Aus) Roxsolt Attaquer
DNF Erika Haydee Varela Huerta (Mex)
DNF Irena Ossola (USA) SAS – MACOGEP
DNF Kelly Catlin (USA) Rally Cycling Women
DNF Daphne Karagianis (USA)
DNF Mia Radotic (Cro) BTC City Ljubljana
DNF Michaela Drummond (NZl) Visit Dallas DNA Pro Cycling
DNF Marjolaine Bazin (Fra) SAS – MACOGEP
DNF Katherine Shields (USA)
DNF Amber Pierce (USA) Colavita/Bianchi
DNF Megan Alderete (USA) Hagens Berman / Supermint
DNF Aranza Valentina Villalon Sanchez (Chi) Weber Shimano Ladies Power
DNF Kristen Arnold (USA)
DNF Rylee McMullen (NZl) Roxsolt Attaquer
DNF Tabitha Sherwood (USA)
DNF Payten Maness (USA)
DNF Teresa O’Sullivan (Irl)
DNF Alexandra Millard (USA) Team Illuminate
DNF Yulin Aguila (Mex)
DNF Cynthia Frazier (USA)
DNF Laurel Rathbun (USA)
DNF Ellen Noble (USA) Colavita/Bianchi
DNF Antje Thamm (Ger)
DNF Loren Morgan (USA)
DNF Christina Gokey-Smith (USA)
DNF Arden Stelly (USA)
DNF Anna Zita Maria Stricker (Ita) BTC City Ljubljana
DNF Maria Fadiga (Arg) Weber Shimano Ladies Power
DNF Jessica Mundy (Aus) Colavita/Bianchi
DNF Kendelle Hodges (Aus) Colavita/Bianchi
DNF Sara Poidevin (Can) Rally Cycling Women
DNF Lauren Hall (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
DNF Emma Bedard (Can) SAS – MACOGEP
DNF Brianna Walle (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
DNF Sarah Guilbert (USA)
DNF Danielle Clark (USA)
DNF Adriane Provost (Can) SAS – MACOGEP
DNF Samantha Fox (USA)
DNF Karol Moreno (Col)
DNF Brittlee Bowman (USA)
DNF Jennifer Wakeman (USA)
DNF Ana María Hernández Delgado (Mex)
DNF Yusseli Mendivil Soto (Mex) Team Illuminate
DNF Ashley Weaver (USA)
DNF Stephanie Nave (USA)
DNF Susan Jones Morgan (USA)
DNF Diana Ramos (PuR)
DNF Caroline Baur (Swi)

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments