Michał Kapusta / naszosie.pl

Zwycięstwem Alana Banaszka (CCC Sprandi Polkowice) zakończyło się kryterium otwierające Bałtyk – Karkonosze Tour.

Zgodnie z tradycją, kołobrzeska “kryterka” odbyła się na rundach przy ul. Walki Młodych. Kolarze na początku zostali podzieleni na 4 grupy eliminacyjne, z których 6 czołowych zawodników awansuje do wyscigu finałowego.

AW pierwszym wyścigu bardzo aktywni byli kolarze Voster Uniwheels, którzy za wszelką cenę chcieli awansować do finału. Aktywnie jechał także Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Drugi wyścig był niezwykle wyrównany. Tradycyjnie już atakował Paweł Bernas (Domin Sport), który lubuje się w tego typu rywalizacji. O punkty walczyli też kolarze Metec – TKH.

Podczas trzeciej eliminacji kolarze niesamowicie tasowali się na czele. Swoich sił próbowali m.in. zawodnicy Astany i Turyngii.

W ostatniej rundzie kwalifikacyjnej znów było niezwykle ciekawie. Bardzo odważnie atakowali kolarze ekipy z Wilna, chcąc od początku zaakcentować swoją obecność. Aktywny był też dobry znajomy polskiego peletonu, Johim Ariesen (Metec – TKH). Co ciekawe, w końcówce obudzili się kolarze Dukli Praga.

Ostatecznie sędziowie do decydującego wyścigu dopuścili 34 zawodników, wśród których byli wszyscy faworyci rywalizacji. Ostateczna rozgrywka liczyła 12 rund, z których ostatnie 4 premiowane były koszulkami liderów poszczególnych klasyfikacji.

Na początku wyjątkowo aktywni byli kolarze Team Hurom – Eryk Latoń i Paweł Franczak, ktorzy między sobą dzielili punkty. Kroku starali się im dotrzymać Alan Banaszek (CCC Sprandi) i Johim Ariesen (Metec – TKH). W połowie rywalizacji zaczęły się jednak ucieczki. Swoich sił próbował m.in. Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), jednak jego akcja została skasowana po 2 kółkach.

Ostatecznie najlepiej spisał się Alan Banaszek (CCC Sprandi), zostając liderem wyścigu. Jednocześnie koszulkę punktową zdobył Adam Stachowiak, a “najlepszym góralem” został Eryk Latoń.

Pełne wyniki > TUTAJ