Michał Kapusta / naszosie.pl

CCC Sprandi Polkowice powalczy o trzecie zwycięstwo z rzędu w klasyfikacji generalnej wyścigu etapowego, Bałtyk – Karkonosze Tour (16-21 maja, 2.2).

6-dniowa impreza rozpocznie się w Kołobrzegu, od wieczornego kryterium. Podczas następnych kilku dni zawodnicy pokonywać będą kolejne, najczęściej płaskie kilometry i o zwycięstwa walczyć będą głównie sprinterzy.

Dopiero ostatniego dnia do gry włączą się faworyci do końcowego zwycięstwa. Wtedy to kolarze zmierzą się z poranną czasówką pod Przełęcz Okraj oraz popołudniowym, górzystym etapem do Karpacza, z 4 premiami górskimi i metą na krótkim podjeździe.

Z uwagi na udział „pomarańczowych” aż w trzech równolegle trwających wyścigach (także Tour of Norway i Giro d’Italia), do rywalizacji przystąpi tylko 5-osobowy zespół. Nie liczy się jednak ilość, a jakość i nawet w tam wąskim zestawieniu zawodnicy polkowickiego zespołu mają spore szanse na wygraną.

W „5” znalazło się dwóch byłych triumfatorów Bałtyk – Karkonosze Tour, Leszek Pluciński (2015) i Mateusz Taciak (2016, 2013). Pierwszy z nich zasygnalizował świetną formę w CCC Tour – Grody Piastowskie, zajmując 2.miejsce w generalce. Na sprinterskich odcinkach o zwycięstwo starać się będzie triumfator etapowy „Grodów”, Alan Banaszek, a skład uzupełnią wracający po kontuzji Nikolay Mihaylov i Marcin Mrożek.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Bałtyk – Karkonosze Tour (2.2, 16-21 maja): Leszek Pluciński, Mateusz Taciak, Alan Banaszek, Nikolay Mihaylov, Marcin Mrożek

Naszosie.pl z każdego etapu przygotuje tekstową relację live oraz galerię zdjęć!

informacja prasowa