Justyna Ślęczka / naszosie.pl

Zawodnik Wibatech 7R Fuji dzięki sukcesowi w CCC Tour – Grody Piastowskie objął prowadzenie w cyklu skupiającym największe wyścigi szosowe w kraju.

Popularny “Rutek” wygrał Grody już po raz trzeci w karierze – poprzednie dwa triumfy miały miejsce w 2012 i 2010 roku. Rutkiewicz zwycięstwo zapewnił sobie na drugim etapie po pięknej walce na podjeździe do Twierdzy Srebrna Góra, gdzie w pokonanym polu zostawił Leszka Plucińskiego (CCC Sprandi Polkowice) i Emanuela Piaskowego (Team Hurom).

W klasyfikacji generalnej Pro Ligi Rutkiewicz ma zdobyte 93 punkty i zdecydowanie wyprzedza triumfatora ostatniego etapu CCC Tour, czyli Alana Banaszka. Kolarz CCC Sprandi Polkowice ma 58 punktów i jest jedynym zawodnikiem do lat 23 który punktował w tym sezonie. Dwa oczka za Banaszkiem znajdują się Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) i Leszek Pluciński.

W klasyfikacji drużynowej na prowadzeniu po trzech wyścigach znajduje się ekipa Wibatechu, która ma 155 punktów. 114 punktów mają “Pomarańczowi”, a najniższy stopień podium zajmuje grupa Team Hurom. Kolejną okazją do zdobycia punktów w ramach Pro Ligi będzie wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour, który rozpocznie się 16. maja.

Pełny ranking Pro Ligi – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments