Tour d'Azerbaidjan

Mihkel Raim (Israel Cycling Academy) wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap Tour d’Azerbaïdjan. Estończyk jest pierwszym liderem wyścigu.

Etapem z Baku do Sumgayit rozpoczęła się dzisiaj szósta edycja Wyścigu Dookoła Azerbejdżanu. Na trasie był jeden podjazd, trzy lotne finisze, a profil zdecydowanie premiował sprinterów.

 

Na starcie stanęły 22. ekipy, ale nie było wśród nich żadnego Polaka. Jedyną górską premię wygrał Vitaliy Buts (Kolss Cycling Team) i to on do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce dla najlepszego górala.

Dopiero w połowie etapu utworzyła się ucieczka w składzie: Elchin Asadov (Synergy Baku Cycling Project), Ivan Balykin (Torku Şekerspor), Stanislau Bazhkou (Minsk Cycling Club), Daniel Diaz (Delko Marseille Provence KTM) i Connor Mccutcheon (Team Illuminate).

Najszybciej peleton wchłonął Mccutcheona, który wcześniej ucierpiał w kraksie. 10 kilometrów przed metą harcownicy mieli tylko kilkanaście sekund przewagi i zanosiło się na finisz z peletonu.

Najszybszy okazał się Estończyk Mihkel Raim (Israel Cycling Academy), dla którego to największy sukces w krótkiej przygodzie z kolarstwem. Drugi był Emils Liepins (Rietumu Banka – Riga), a trzeci Pier Paolo De Negri (Nippo – Vini Fantini).

Estończyk jest oczywiście pierwszym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 RÄIM Mihkel (Israel Cycling Academy) 03h04’11”
2 LIEPINS Emils (Rietumu Banka – Riga) 00h00’00”
3 DE NEGRI Pier Paolo (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
4 KULYK Andriy (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
5 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades (Team Illuminate) 00h00’00”
6 BERTAZZO Liam (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
7 KOROŠEC Rok (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
8 PORSEV Alexander (Gazprom – Rusvelo) 00h00’00”
9 GIRAUD Benjamin (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
10 COLLI Daniele (Qinghai Tianyoude Cycling Team) 00h00’00”
11 VORGANOV Eduard (Minsk Cycling Club) 00h00’00”
12 SUZUKI Ryu (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
13 SCHWEIZER Christoph (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h00’00”
14 BENHAMOUDA Mehdi (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
15 KULIMBETOV Nurbolat (Astana City) 00h00’00”
16 MAKHCHOUN Mounir (Vib Bikes) 00h00’00”
17 GIOUX Romain (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
18 AKHMETOV Galym (Astana City) 00h00’00”
19 ARISTI GARDOKI Mikel (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
20 PANASSENKO Nikita (Astana City) 00h00’00”
21 SAHBAOUI Soufiane (Vib Bikes) 00h00’00”
22 PELLAUD Simon (Team Illuminate) 00h00’00”
23 DICKEY Ansel (Ccb Velotooler) 00h00’00”
24 MUGERLI Matej (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
25 PELIKÁN János Zsombor (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
26 BOIVIN Guillaume (Israel Cycling Academy) 00h00’00”
27 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
28 BAKIRCI Nazim (Torku Sekerspor) 00h00’00”
29 ORKEN Ahmet (Torku Sekerspor) 00h00’00”
30 ALIZADA Elgun (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
31 KAMSTRA Brian (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
32 AKDILEK Ahmet (Torku Sekerspor) 00h00’00”
33 KUBOKI Kazushige (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
34 TURRIN Alex (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
35 CANECKY Marek (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
36 NIKITIN Matvey (Astana City) 00h00’00”
37 BUTS Vitaliy (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
38 VALOGNES Quentin (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
39 BECIS Armands (Rietumu Banka – Riga) 00h00’00”
40 ANDRIATO Rafael (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
41 INTRA Felix (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h00’00”
42 CECCHIN Alberto (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
43 MAGER Christian (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h00’00”
44 PIPER Cameron (Team Illuminate) 00h00’00”
45 DE MARCHI Mattia (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
46 NEILANDS Krists (Israel Cycling Academy) 00h00’00”
47 HARRIS John (Ccb Velotooler) 00h00’00”
48 ARSLANOV Ildar (Gazprom – Rusvelo) 00h00’00”
49 TYBOR Patrik (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
50 NEAGOS Bradley (Team Illuminate) 00h00’00”
51 BAJC Andi (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
52 RUMAC Josip (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
53 PRUUS Peeter (Rietumu Banka – Riga) 00h00’00”
54 DI GREGORIO Remy (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
55 EASTER Griffin (Team Illuminate) 00h00’00”
56 OVECHKIN Artem (Gazprom – Rusvelo) 00h00’00”
57 RYBALKIN Aleksei (Gazprom – Rusvelo) 00h00’00”
58 ALSAADI Saad (Vib Bikes) 00h00’00”
59 POLI Umberto (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
60 PERNSTEINER Hermann (Amplatz – Bmc) 00h00’00”
61 RODRIGUEZ SALAZAR John Anderson (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
62 ITO Masakazu (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
63 BALYKIN Ivan (Torku Sekerspor) 00h00’00”
64 BARKUN Dzianis (Qinghai Tianyoude Cycling Team) 00h00’00”
65 SANTAROMITA Ivan (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
66 NAKANE Hideto (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
67 MONSALVE PERTSINIDIS Yonnatta Alejandro (Qinghai Tianyoude Cycling Team) 00h00’00”
68 JABRAYILOV Samir (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
69 BAZHKOU Stanislau (Minsk Cycling Club) 00h00’00”
70 KONONENKO Mykhaylo (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
71 PAULUS Dennis (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
72 BOEV Igor (Gazprom – Rusvelo) 00h00’00”
73 POURSEYEDIGOLAKHOUR Mirsamad (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
74 LUCHSHENKO Sergey (Astana City) 00h00’00”
75 VAN WINDEN Dennis (Israel Cycling Academy) 00h00’00”
76 MONIER Damien (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
77 SAGIV Guy (Israel Cycling Academy) 00h00’00”
78 PERRY Benjamin (Israel Cycling Academy) 00h00’00”
79 RUBENIS Klavs (Rietumu Banka – Riga) 00h00’00”
80 HARING Martin (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
81 HAPPKE Luca Felix (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h00’00”
82 SAYAR Mustafa (Torku Sekerspor) 00h00’00”
83 BEARD Cameron (Ccb Velotooler) 00h00’00”
84 ALSHBIL Mohammed (Vib Bikes) 00h00’00”
85 DONG Xiaoyong (Qinghai Tianyoude Cycling Team) 00h00’00”
86 ALAWI Sayed Ahmed (Vib Bikes) 00h00’00”
87 WALZEL Andreas (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
88 FRIEDL Nils (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
89 SIZKO Antti (Ccb Velotooler) 00h00’00”
90 VASYLYUK Andriy (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
91 DIAZ Daniel (Delko Marseille Provence Ktm) 00h00’00”
92 OKUBO Jin (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
93 CHIRICO Luca (Torku Sekerspor) 00h00’00”
94 POLIVODA Oleksandr (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
95 MAHDAR Martin (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
96 LAGKUTI Sergiy (Kolss Cycling Team) 00h00’00”
97 POZDNYAKOV Kirill (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
98 POURHASHEMI Hamid (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
99 PRONSKIY Vadim (Astana City) 00h00’00”
100 ASADOV Elchin (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
101 GAVARS Eriks Toms (Rietumu Banka – Riga) 00h00’00”
102 MALOVEC Lubos (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
103 CULLY Jan Andrej (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
104 DRAPERI Matteo (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
105 SAFARZADEH Saeid (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
106 GAUGL Florian (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
107 MITCHELL Tim (Ccb Velotooler) 00h00’00”
108 HRINKOW Dominik (Hrinkow Advarics Cycleang) 00h00’00”
109 ASANOV Enver (Synergy Baku Cycling Project) 00h00’00”
110 PALCAK Jozef (Dukla Banska Bystrica) 00h00’00”
111 CHAICHIRAGHIMI Mohammadesmaeil (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
112 SOBAL Yauhen (Minsk Cycling Club) 00h00’00”
113 IVASHKIN Anton (Minsk Cycling Club) 00h00’00”
114 NISHIZONO Ryota (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
115 MIZBANI IRANAGH Ghader (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
116 GHAFFARI Vahid (Tabriz Shahrdary Team) 00h00’00”
117 HATSUYAMA Sho (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
118 SMALL Cory (Ccb Velotooler) 00h00’00”
119 TROSINO Mirko (Wilier Triestina – Selle Italia) 00h00’00”
120 CLANCY Stephen (Team Novo Nordisk) 00h00’00”
121 UCHIMA Kohei (Nippo – Vini Fantini) 00h00’00”
122 MCCUTCHEON Connor (Team Illuminate) 00h00’00”
123 ISHIBASHI Manabu (Bridgestone Anchor Cycling Team) 00h00’00”
124 SVESHNIKOV Kirill (Gazprom – Rusvelo) 00h00’21”
125 MÜLLER Viktor (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h00’24”
126 KANEPEJS Deins (Rietumu Banka – Riga) 00h00’49”
127 GOLOVASH Oleksandr (Minsk Cycling Club) 00h01’15”
128 HÄRTIG Jonas (Team Sauerland Nrw P/b Henley & Partners) 00h05’32”
129 JAWAD Mansoor (Vib Bikes) 00h05’32”
130 WANG Jiancai (Qinghai Tianyoude Cycling Team) 00h11’06”