Filip Maciejuk (reprezentacja Polski) został zwycięzcą 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza. Ostatni etap dla Kornela Klementowskiego (Ziemia Lubuska).

Prawie 110 kilometrów na rundach wokół Grudziądza rozstrzygało kolejną edycję Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Na lotnych premiach górowali Polacy. Pierwszą wygrał Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus), a dwie następne Mikołaj Konieczny (SMS Świdnica). 30 kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Dzianis Mazur (Białoruś). Mocna praca głównie Polaków spowodowała, że akcja Białorusina zakończyła się na 19 kilometrów przed metą.

Mimo jeszcze kilku prób ataków o zwycięstwie zadecydował finisz z grupy. Najszybszy okazał się Kornel Klementowski (Ziemia Lubuska). Drugi był Martin Mollerup (Team Sweden Ungdom), a trzeci Mikołaj Konieczny (SMS Świdnica).

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Filip Maciejuk (reprezentacja Polski). W klasyfikacji punktowej najlepszy był Martin Mollerup (Team Sweden Ungdom), najbardziej aktywnym zawodnikiem był Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus), w roczniku 2000 nie miał sobie równych Kasper Walkowiak (reprezentacja Polski), najlepszym zawodnikiem Pomorza i Kujaw został Kajetan Albanowski (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), a drużynowo zwyciężyła reprezentacja Polski.