fot. Mazowsze Serce Polski

Drużyna Mazowsze Serce Polski ogłosiła, że ostatnim kolarzem pozyskanym na sezon 2021 jest były kolarz Israel Start-Up Nation Mihkel Räim. Tym samym drużyna Dariusza Banaszka zamyka skład zawodnikiem zza granicy, który będzie stanowił znaczące wzmocnienie i wniesie dużo doświadczenia. 

27-letni Estończyk ma na swoim koncie kilka zwycięstw: w 2019 roku wygrał klasyfikację generalną swojego domowego wyścigu Tour of Estonia, jest byłym dwukrotnym mistrzem Estonii, a także ma na koncie dość prestiżowe zwycięstwo w wyścigu jednodniowym Great War Remembrance Race, w którym pokonał Pawła Bernasa, z którym teraz spotka się w drużynie Dariusza Banaszka.

27-latek był przez nas obserwowany od dawna – to bardzo wytrzymały sprinter, który w swojej karierze zanotował już 25 zwycięstw w wyścigach rangi Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Ogromnie nas cieszy, że wzmacnia szeregi naszej drużyny, jesteśmy pewni tego, że dzięki jego doświadczeniu i umiejętnościom będzie stale się rozwijać i wzmacniać swoją pozycję w Europie

 

– napisała drużyna Mazowsze w mediach społecznościowych.

W ubiegłym sezonie Räim ukończył między innymi hiszpańską Vueltę, a etap sprinterski do Ejea de los Caballeros ukończył w pierwszej dziesiątce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments