Israel Cycling Academy

Estończyk jeżdżący w barwach Israel Cycling Academy pokazał, że organizatorzy Giro d’Italia słusznie przyznali tej ekipie dziką kartę. Raim na kresce pokonał hiszpański duet z Euskadi-Murias.

Drugi dzień rywalizacji w Hiszpanii od początku sugerował nam, że można spodziewać się walki sprinterów w Palencii.

W ucieczce dnia znalazła się dziewiątka zawodników Joaquim Silva (Caja Rural), Fabio Duarte (Manzana Postobón), Delio Fernández, Angel Madrazo (Delko), Tyler Williams (Israel Cycling Academy), Marc Baudes (Euskadi), Daniel Whitehouse (Stradelli), Marcos Jurado (Efapel) oraz Robinson Chalapud (Medellín). Ich przewaga maksymalnie osiągnęła niecałe 3 minuty.

Peleton kontrolowany przez Movistar spokojnie pilnował całej sytuacji i nie pozwalał na zbyt wiele harcownikom. Ostatecznie 20 kilometrów przed metą z przewagi pozostało już zaledwie pół minuty i stało się jasne, że obejdzie się bez zaskoczeń i o etap będą walczyć sprinterzy. Finalnie ucieczka została doścignięta 9 kilometrów przed kreską.

Najszybszy dzisiejszego dnia okazał się Estończyk Mikhel Raim (Israel Cycling Academy), który na mecie wyprzedził duet z Euskadi-Murias: Jona Aberasturiego i Enrique Sainza.

Wyniki 2. etapu:

1 RAIM Mihkel Israel Cycling Academy 14 20 4:14:10
2 ABERASTURI Jon Euskadi – Murias 5 12 ,,
3 SANZ Enrique Euskadi – Murias 3 7 ,,
4 KREDER Raymond Team UKYO 5 ,,
5 SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx 4 ,,
6 LÓPEZ Daniel Burgos-BH 3 ,,
7 AVILA Edwin Israel Cycling Academy 2 ,,
8 BARBERO Carlos Movistar Team 1 ,,
9 MESTRE Daniel Efapel ,,
10 JOYCE Colin Rally Cycling ,,
11 CALDEIRA Samuel W52/FC Porto ,,
12 ROLDAN Weimar Alfonso Medellin ,,
13 HIGUITA Sergio Andres Manzana Postobon ,,
14 TORRES Albert Inteja Dominican Cycling Team ,,
15 MAGNER Ty Rally Cycling ,,
16 ALONSO Mikel Fundación Euskadi ,,
17 SIMÓN Jordi Burgos-BH ,,
18 PRADES Eduard Euskadi – Murias ,,
19 DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy ,,
20 GONZÁLEZ Adrián Burgos-BH ,,
21 ANDERSON Ryan Rally Cycling ,,
22 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx ,,
23 EVTUSHENKO Alexander Lokosphinx ,,
24 MARTIN Gotzon Fundación Euskadi ,,
25 GRIGORYEV Alexander Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
26 RUBIO Diego Burgos-BH ,,
27 MAS Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA ,,
28 PRADES Benjamin Team UKYO ,,
29 VELOSO Gustavo Cesar W52/FC Porto ,,
30 STRAKHOV Dmitry Lokosphinx ,,
31 MARTINGIL Cesar Liberty Seguros – Carglass ,,
32 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
33 BOHÓRQUEZ Hernando Manzana Postobon ,,
34 OYOLA Robigzon Leandro Medellin ,,
35 MILAN Diego Inteja Dominican Cycling Team ,,
36 TOFFALI Nicola Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
37 GONZALEZ Mario Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
38 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
39 FERNÁNDEZ Egoitz Fundación Euskadi ,,
40 ALARCON Raul W52/FC Porto ,,
41 VILELA Ricardo Manzana Postobon ,,
42 RODRIGUES Joao W52/FC Porto ,,
43 MCNULTY Brandon Rally Cycling ,,
44 VILLEGAS Juan Pablo Manzana Postobon ,,
45 SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence KTM ,,
46 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
47 DEL PINO Jesus Efapel ,,
48 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
49 REIS Rafael Caja Rural – Seguros RGA ,,
50 SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
51 MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM ,,
52 MANCEBO Francisco Inteja Dominican Cycling Team ,,
53 FIGUEIREDO Frederico Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
54 PAREDES César Nicolas Medellin ,,
55 ETXABE Jokin Interpro Stradalli Cycling ,,
56 MENDOZA Omar Medellin ,,
57 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy ,,
58 VERMEULEN Alexey Interpro Stradalli Cycling ,,
59 ROSON Jaime Movistar Team ,,
60 CAICEDO Jonathan Klever Medellin ,,
61 ORJUELA Fernando Manzana Postobon ,,
62 GARCIA Jhojan Manzana Postobon ,,
63 SAMOLENKOV Artem Lokosphinx ,,
64 SARABIA Ignacio Inteja Dominican Cycling Team ,,
65 WILLIAMS Tyler Israel Cycling Academy ,,
66 TRUEBA Alvaro Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
67 GARCIA Ricardo Fundación Euskadi ,,
68 ARAQUE Rodrigo Team UKYO ,,
69 MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM ,,
70 CARPENTER Robin Rally Cycling ,,
71 LOPEZ COZAR Juan Antonio Fundación Euskadi ,,
72 SILVA Bruno Efapel ,,
73 CUETO Juan José Inteja Dominican Cycling Team ,,
74 PEREIRA Valter Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
75 JUARISTI Txomin Fundación Euskadi ,,
76 CASIMIRO Henrique Efapel ,,
77 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
78 HUDRY Florian Interpro Stradalli Cycling ,,
79 RODRIGUEZ John Anderson Delko Marseille Provence KTM ,,
80 DUARTE Fabio Manzana Postobon ,,
81 CRISPIM André Liberty Seguros – Carglass ,,
82 SILVA Joaquim Caja Rural – Seguros RGA ,,
83 FERNANDES Venceslau Liberty Seguros – Carglass ,,
84 YECHEZKEL Aviv Israel Cycling Academy ,,
85 DE MAAR Marc Team UKYO ,,
86 ELORZA Mikel Inteja Dominican Cycling Team ,,
87 LOPES Pedro Jose Liberty Seguros – Carglass ,,
88 MONTOYA Cristian Medellin ,,
89 GONCALVES Gaspar Liberty Seguros – Carglass ,,
90 FERREIRA Tiago W52/FC Porto ,,
91 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
92 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM ,,
93 CARVALHO Andre Liberty Seguros – Carglass ,,
94 HATANAKA Yusuke Team UKYO ,,
95 ARROYO David Efapel ,,
96 BICO Nuno Movistar Team ,,
97 ANTHONY Jesse Rally Cycling 0:21
98 WHITEHOUSE Daniel Interpro Stradalli Cycling 0:22
99 LOURENCO Rafael Liberty Seguros – Carglass ,,
100 REBOLLIDO SÀNCHEZ Angel W52/FC Porto ,,
101 NOCENTINI Rinaldo Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
102 CABEDO Óscar Burgos-BH ,,
103 PERRY Ben Israel Cycling Academy 0:27
104 SAEZ Héctor Euskadi – Murias ,,
105 IRIZAR Julen Euskadi – Murias ,,
106 PUJOL Oscar Team UKYO ,,
107 JURADO Marcos Efapel ,,
108 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 0:48
109 ELLSAY Nigel Rally Cycling 1:21
110 BUADES Marc Fundación Euskadi 5:48
111 VDOVIN Alexander Lokosphinx 6:11
112 CARVALHO Antonio W52/FC Porto ,,
113 CASTRILLO Jaime Movistar Team 8:14
114 SAMITIER Sergio Euskadi – Murias ,,
115 RODRÍGUEZ Sergio Euskadi – Murias ,,
116 SOTO Nelson Andres Caja Rural – Seguros RGA ,,
117 MAMYKIN Matvey Burgos-BH 10:55
DNF FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM -4:14:10
DNS FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM ,,

Klasyfikacja generalna po dwóch etapach:

1 1 – BARBERO Carlos Movistar Team 3 8:49:26
2 2 – ABERASTURI Jon Euskadi – Murias 0:01
3 9 ▲6 SANZ Enrique Euskadi – Murias 0:09
4 3 ▼1 PRADES Eduard Euskadi – Murias ,,
5 22 ▲17 MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM 0:10
6 4 ▼2 RUBIO Diego Burgos-BH 0:11
7 5 ▼2 STRAKHOV Dmitry Lokosphinx 0:12
8 18 ▲10 DUARTE Fabio Manzana Postobon ,,
9 6 ▼3 KREDER Raymond Team UKYO 0:13
10 7 ▼3 SVESHNIKOV Kirill Lokosphinx ,,
11 13 ▲2 LÓPEZ Daniel Burgos-BH ,,
12 11 ▼1 JOYCE Colin Rally Cycling ,,
13 12 ▼1 CALDEIRA Samuel W52/FC Porto ,,
14 23 ▲9 AVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
15 21 ▲6 ROLDAN Weimar Alfonso Medellin ,,
16 20 ▲4 HIGUITA Sergio Andres Manzana Postobon ,,
17 16 ▼1 EVTUSHENKO Alexander Lokosphinx ,,
18 15 ▼3 MAS Lluís Guillermo Caja Rural – Seguros RGA ,,
19 33 ▲14 MESTRE Daniel Efapel ,,
20 10 ▼10 GONZALEZ Mario Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
21 14 ▼7 OYOLA Robigzon Leandro Medellin ,,
22 17 ▼5 TOFFALI Nicola Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
23 25 ▲2 VELOSO Gustavo Cesar W52/FC Porto ,,
24 26 ▲2 ARANBURU Alex Caja Rural – Seguros RGA ,,
25 19 ▼6 MCNULTY Brandon Rally Cycling ,,
26 24 ▼2 VILELA Ricardo Manzana Postobon ,,
27 30 ▲3 TORRES Pablo Burgos-BH ,,
28 28 – ALARCON Raul W52/FC Porto ,,
29 34 ▲5 ANDERSON Ryan Rally Cycling ,,
30 31 ▲1 MANCEBO Francisco Inteja Dominican Cycling Team ,,
31 27 ▼4 ROSON Jaime Movistar Team ,,
32 29 ▼3 MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM ,,
33 32 ▼1 CARPENTER Robin Rally Cycling ,,
34 35 ▲1 IRISARRI Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
35 36 ▲1 TRUEBA Alvaro Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
36 39 ▲3 PLAZA Rubén Israel Cycling Academy 0:19
37 37 – CASIMIRO Henrique Efapel ,,
38 38 – SILVA Joaquim Caja Rural – Seguros RGA ,,
39 58 ▲19 RAIM Mihkel Israel Cycling Academy 0:20
40 42 ▲2 SOKOLOV Dmitry Lokosphinx 0:22
41 40 ▼1 BOHÓRQUEZ Hernando Manzana Postobon ,,
42 41 ▼1 RODRIGUES Joao W52/FC Porto ,,
43 43 – GARCIA Ricardo Fundación Euskadi 0:24
44 53 ▲9 SIMÓN Jordi Burgos-BH 0:25
45 52 ▲7 DEMPSTER Zakkari Israel Cycling Academy ,,
46 57 ▲11 ALONSO Mikel Fundación Euskadi ,,
47 51 ▲4 MARTINGIL Cesar Liberty Seguros – Carglass ,,
48 44 ▼4 DEL PINO Jesus Efapel ,,
49 47 ▼2 FERNÁNDEZ Rubén Movistar Team ,,
50 50 – PAREDES César Nicolas Medellin ,,
51 45 ▼6 CAICEDO Jonathan Klever Medellin ,,
52 54 ▲2 VERMEULEN Alexey Interpro Stradalli Cycling ,,
53 46 ▼7 ARAQUE Rodrigo Team UKYO ,,
54 49 ▼5 CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
55 56 ▲1 JUARISTI Txomin Fundación Euskadi ,,
56 48 ▼8 MONTOYA Cristian Medellin ,,
57 59 ▲2 MARTIN Gotzon Fundación Euskadi 0:53
58 61 ▲3 MENDOZA Omar Medellin 0:58
59 63 ▲4 GONZÁLEZ Adrián Burgos-BH 1:15
60 60 – SAEZ Héctor Euskadi – Murias 1:20
61 65 ▲4 FIGUEIREDO Frederico Sporting Clube de Portugal/Tavira 1:45
62 64 ▲2 PERRY Ben Israel Cycling Academy 1:48
63 67 ▲4 IRIZAR Julen Euskadi – Murias 2:33
64 66 ▲2 SÜTTERLIN Jasha Movistar Team 2:36
65 69 ▲4 SAMOLENKOV Artem Lokosphinx 4:21
66 73 ▲7 HUDRY Florian Interpro Stradalli Cycling 5:24
67 70 ▲3 ELLSAY Nigel Rally Cycling 5:42
68 72 ▲4 WHITEHOUSE Daniel Interpro Stradalli Cycling 5:45
69 74 ▲5 ETXABE Jokin Interpro Stradalli Cycling 6:13
70 76 ▲6 MAGNER Ty Rally Cycling 6:20
71 75 ▲4 VILLEGAS Juan Pablo Manzana Postobon ,,
72 55 ▼17 VDOVIN Alexander Lokosphinx 6:36
73 8 ▼65 SOTO Nelson Andres Caja Rural – Seguros RGA 8:27
74 62 ▼12 SAMITIER Sergio Euskadi – Murias 9:29
75 77 ▲2 ORJUELA Fernando Manzana Postobon 10:02
76 71 ▼5 CARVALHO Antonio W52/FC Porto 10:32
77 68 ▼9 RODRÍGUEZ Sergio Euskadi – Murias 11:22
78 78 – SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence KTM 16:11
79 84 ▲5 WILLIAMS Tyler Israel Cycling Academy ,,
80 83 ▲3 MILAN Diego Inteja Dominican Cycling Team 16:14
81 111 ▲30 TORRES Albert Inteja Dominican Cycling Team ,,
82 107 ▲25 GRIGORYEV Alexander Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
83 93 ▲10 REIS Rafael Caja Rural – Seguros RGA ,,
84 116 ▲32 PRADES Benjamin Team UKYO ,,
85 110 ▲25 FERNÁNDEZ Egoitz Fundación Euskadi ,,
86 91 ▲5 SARABIA Ignacio Inteja Dominican Cycling Team ,,
87 81 ▼6 CRISPIM André Liberty Seguros – Carglass ,,
88 112 ▲24 SERRANO Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA ,,
89 90 ▲1 CUETO Juan José Inteja Dominican Cycling Team ,,
90 108 ▲18 GARCIA Jhojan Manzana Postobon ,,
91 99 ▲8 SILVA Bruno Efapel ,,
92 87 ▼5 YECHEZKEL Aviv Israel Cycling Academy ,,
93 85 ▼8 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM ,,
94 92 ▼2 LOPES Pedro Jose Liberty Seguros – Carglass ,,
95 106 ▲11 PEREIRA Valter Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
96 97 ▲1 FERNANDES Venceslau Liberty Seguros – Carglass ,,
97 98 ▲1 ELORZA Mikel Inteja Dominican Cycling Team ,,
98 96 ▼2 GONCALVES Gaspar Liberty Seguros – Carglass ,,
99 95 ▼4 FERREIRA Tiago W52/FC Porto ,,
100 114 ▲14 LOPEZ COZAR Juan Antonio Fundación Euskadi ,,
101 102 ▲1 DE MAAR Marc Team UKYO ,,
102 94 ▼8 BICO Nuno Movistar Team ,,
103 100 ▼3 CARVALHO Andre Liberty Seguros – Carglass ,,
104 115 ▲11 RODRIGUEZ John Anderson Delko Marseille Provence KTM ,,
105 104 ▼1 HATANAKA Yusuke Team UKYO ,,
106 117 ▲11 CHALAPUD Robinson Medellin ,,
107 113 ▲6 ARROYO David Efapel ,,
108 103 ▼5 ANTHONY Jesse Rally Cycling 16:35
109 88 ▼21 CABEDO Óscar Burgos-BH 16:36
110 89 ▼21 JURADO Marcos Efapel ,,
111 101 ▼10 LOURENCO Rafael Liberty Seguros – Carglass ,,
112 105 ▼7 NOCENTINI Rinaldo Sporting Clube de Portugal/Tavira ,,
113 118 ▲5 REBOLLIDO SÀNCHEZ Angel W52/FC Porto ,,
114 119 ▲5 PUJOL Oscar Team UKYO 16:41
115 109 ▼6 BUADES Marc Fundación Euskadi 22:02
116 86 ▼30 CASTRILLO Jaime Movistar Team 24:28
117 80 ▼37 MAMYKIN Matvey Burgos-BH 27:09