fot. AG2R

Drużyna AG2R La Mondiale ogłosiła, że jej liderem podczas setnej edycji Giro d`Italia będzie Włoch Domenico Pozzovivo, który w 2014 roku zajął w tym wyścigu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, co jak dotąd jest jego najlepszym rezultatem. 

Domenico będzie naszym liderem podczas Giro d`Italia. Startował w tym wyścigu dziesięć razy, więc zna go perfekcyjnie z każdej strony. Potrafi dobrze zaprezentować się tam, gdzie trasa jest wymagająca, a jego ostatnie występy pozwalają nam oczekiwać od niego świetnych wyników. Po kraksie w 2015 roku, która wykluczyła go z rywalizacji i niezbyt udanej ubiegłorocznej edycji, mamy nadzieję, że w tym roku znowu zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce

-powiedział Laurent Biondi, menedżer AG2R.

Domenico Pozzovivo zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour of the Alps i był dwunasty w Liège-Bastogne-Liège. W 2012 roku wygrał na Giro d`Italia etap.

Kluczowym pomocnikiem “kieszonkowego Włocha” będzie Francuz Hubert Dupont, dla którego tegoroczny start w Rosa Corsa będzie dziesiątym w karierze.

Pełny skład AG2R La Mondiale na Giro d`Italia 2017: Domenico Pozzovivo, Hubert Dupont, Matteo Montaguti, Clément Chevrier, Ben Gastauer, Quentin Jaurégui, Alexandre Geniez, François Bidard, Julien Bérard.