Fot. Bahrain-Merida

Ramunas Navardauskas (Bahrain-Merida) nie wystartuje w setnej edycji Giro d`Italia z powodu zakażenia bakterią helicobacter pylori. Tym samym lider tej drużyny, Vincenzo Nibali, stracił ważnego pomocnika. 

Mistrz Litwy cierpiał na problemy żołądkowe od zakończenia zgrupowania na Teneryfie, w związku z czym sztab medyczny Bahrain-Merida zdecydował się przeprowadzić szczegółowe badania, które ujawniły infekcję gastryczną spowodowaną przez bakterię helicobacter pylori, a także niedobór mikroelementów, co wymaga zastosowania terapii antybiotykowej.

Niestety oznacza to, że musimy zachować ostrożność i Ramunas nie wystartuje w setnej edycji Giro d`Italia. Pozostali zawodnicy i drużyna mocno go wspierają, ale jednocześnie nie ukrywamy, że będzie nam go bardzo brakowało, ponieważ jest jednym z najsilniejszych kolarzy

-czytamy w oficjalnym oświadczeniu drużyny Bahrain-Merida.

Ramunas Navardauskas dał drużynie Bahrain-Merida pierwsze zwycięstwo w sezonie i zarazem pierwszej w jej historii, gdy zwyciężył etap jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Tour de San Juan. Obecnie Litwin jest mistrzem swojego kraju ze startu wspólnego, a w przeszłości był także krajowym mistrzem w samotnej walce z czasem. W 2015 roku stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw świata.

Poprzedni artykułPro Liga wraca do polskiego kolarstwa!
Następny artykułGiro d`Italia 2017: Domenico Pozzovivo liderem drużyny AG2R
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments