Movistar Team 2017

Kolumbijczyk sprawdzi formę przed zbliżającym się setnym Giro d’Italia.

W tym roku kolarz Movistaru chce spróbować powtórzyć wyczyn, który ostatni raz udał się Marco Pantaniemu w 1998 roku – wygrać Giro d’Italia i Tour de France w jednym sezonie. Ostatnim startem Kolumbijczyka było Tirreno – Adriatico w którym odniósł zwycięstwo. Po „Wyścigu Dwóch Mórz” znakomity “góral” trenował w ojczyźnie przygotowując się do występu w La Corsa Rosa.

Dla Quintany będzie to debiut w Vuelta Asturias. Zespół Movistar będzie chciała wygrać w swoim domowym wyścigu i wysyła na północ Hiszpanii dość silny skład.

Najbardziej doświadczonym pomocnikiem Quintany będzie 31- letni José Herrada. Obok Hiszpana zobaczymy Dayera Quintanę, który będzie pomagał swojemu bratu także podczas Giro d’Italia. W sprinterskich końcówkach walczyć będzie Carlos Barredo, a skład uzupełnią młodzi Hiszpanie: Antonio Pedrero, Jorge Arcas, Hector Carretero i Portugalczyk Nuno Bico.

Wyścig dookoła Asturii składa się z trzech etapów. Pierwszy rozpocznie się w Oviedo, rodzinnej miejscowości kierowcy F1 Fernando Alonso. Kolarze tego dnia będą mieli do przejechania 169 km, a na ulicach Pola De Lena najprawdopodobniej dojdzie do pojedynku sprinterów. Drugi odcinek to test dla górali. Finisz usytuowany jest na ciężkim, dziewięciokilometrowym podjeździe pod Alto del Acebo. Wyścig zakończy się w poniedziałek, 1 maja. Ostatniego dnia do pokonania będzie 120 km. Jedynymi trudnościami tego dnia będą dwie górskie premie: La Cabrunana (5,2km 6,2%) i El Violeo(3,6 km 8,4%). Szczyt El Violeo znajduje się 7 kilometrów przed metą w Oviedo, więc słabsi zawodnicy mogą nie mieć możliwości nadrobienia dystansu.

Skład Team Movistar na Vuelta Asturias:

Nairo Quintana, Antonio Pedrero, José Herrada, Jorge Arcas, Dayer Quintana, Nuno Bico, Héctor Carretero, Carlos Barbero