Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Michał Gołaś (Team Sky) wystartuje w setnej edycji Giro d`Italia. Polak będzie pomagał Geraintowi Thomasowi i Mikelowi Landzie, którzy będą liderami drużyny w jubileuszowej edycji największego włoskiego wyścigu. 

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, według których Geraint Thomas i Mikel Landa mieli być liderami Team Sky w Giro d`Italia.

Giro wydaje się być wielkim wyzwaniem, ale czuję, że jestem w dobrej formie, w związku z czym jestem na to wyzwanie gotowy. Jak zawsze jest to wyścig dla górali, a to mi odpowiada. Mamy silną drużynę i nie mogę się już doczekać powrotu na Giro z drużyną Sky

-powiedział Mikel Landa.

Rolę lidera z Hiszpanem będzie dzielił Walijczyk Geraint Thomas, który w tym sezonie koncentruje się na wyścigach etapowych.

Moje przygotowania przebiegają pomyślnie. Zwycięstwo w Tour of the Alps, ostatnim wyścigu, w jakim brałem udział przed Giro, poprawiło moje morale. Zdaję sobie jednocześnie sprawę, że na Giro pojawi się wielu mocnych zawodników, a ponadto jest to bardzo nieprzewidywalny wyścig. Mimo to nie mogę się już go doczekać

-powiedział Geraint Thomas.

Celem Team Sky jest zajęcie jak najlepszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Mają o to powalczyć Geraint Thomas i Mikel Landa – dwaj różni kolarze, ale to właśnie ta odmienność ma według szefa drużyny, Dave`a Brailsforda, stanowić atut “niebiańskich”.

Przeanalizowaliśmy trasę tegorocznej edycji Giro i wyselekcjonowaliśmy kolarzy, którzy najlepiej będą pomagali naszym dwóm liderom. Wymagający będzie zwłaszcza ostatni tydzień, więc kluczowi będą kolarze mocni w górach. W wielkich tourach pierwszy poważny test trzeba zdać już wcześniej, zatem przyjedziemy na Sardynię mocno skoncentrowani i gotowi ścigać się od pierwszego kilometra wyścigu

-powiedział Dave Brailsford.

 

W opisie nominacji do składu Michała Gołasia, drużyna Sky napisała, że Polak przez trzy tygodnie będzie pełnił kluczową rolę kapitana drużyny. Wskazano także, że “Goły” jako były mistrz Polski i niezwykle doświadczony kolarz jest w stanie narzucać wysokie tempo na średniogórskich etapach, zatem jest typem zawodnika, którego chciałaby mieć każda drużyna startująca w Giro d`Italia.

Pełny skład Team Sky na Giro d`Italia 2017: Geraint Thomas, Mikel Landa, Philip Deignan, Kenny Elissonde, Michał Gołaś, Sebastian Henao, Vasil Kiryienka, Salvatore Puccio, Diego Rosa.