© ASO/K.D.Thorstad

O sporym pechu mówić może Julian Alaphilippe. Kolarz ekipy Quick-Step Floors opuści swój pierwszy cel sezonu – Ardeński Tryptyk, ze względu na kontuzję prawego kolana.

24-letni Francuz był jednym z głównych faworytów do odniesienia spektakularnego sukcesu w ciągu najbliższych 12 dni. Niestety, kontuzja prawego kolana, której nabawił się podczas Vuelta al Pais Vasco wykluczyła go z walki o zwycięstwo w Amstel Gold Race, La Fleche Wallone i Liege – Bastogne – Liege.

To dla mnie bardzo trudny moment. Przez kilka ostatnich dni nie trenowałem, licząc, że ból minie. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Bardzo żałuję, że nie będzie mi dane ścigać się w Ardenach, ale jest to jedna z sytuacji, w której nic nie możesz zrobić. Jednocześnie nie załamuję się i liczę na jak najszybszy powrót. Chciałbym też życzyć wszystkiego dobrego moim kolegom, którzy powalczą o jak najlepsze pozycje.

– powiedział Alaphilippe.

Brak Francuza jest z pewnością bardzo dużą stratą dla Patricka Lefevere. 24-latek meldował się już na podium La Fleche Wallone oraz La Doyenne, a w tym sezonie miał na koncie m.in. trzecie miejsce w wygranym przez Michała Kwiatkowskiego Mediolan – Sanremo.