Marek Bala / naszosie.pl

Była akcja, jest i reakcja. W związku z kontuzją wykluczającą Fabio Aru z La Corsa Rosa, kierownictwo Astany postanowiło przesunąć na pozycję lidera doświadczonego Michele Scarponiego.

Wczorajszy wieczór z pewnością nie był łatwy dla Alexandra Vinokurova i jego świty. Kontuzja kolana Fabio Aru wykluczyła go ze zbliżającego się Giro d’Italia, przez co kazachski zespół musiał rozpocząć poszukiwania zastępcy znakomitego Włocha. Dziś świat obiegła informacja, iż będzie to doświadczony Michele Scarponi, który ma za sobą wiele bardzo dobrych występów w La Corsa Rosa.

Zdecydowaliśmy się pojechać na Giro z Michele Scarponim jako liderem. Zastąpi on Fabio Aru, który walczy z kontuzją kolana. Jak już informowaliśmy wczoraj, problemy Fabio są na tyle duże, że nie będzie on w stanie wystartować w wyścigu, który od początku sezonu był jego głównym celem. Co więcej, rozpocznie się on w jego rodzinnych okolicach. Szybki powrót naszego lidera jest dla nas celem numer jeden, lecz na ten moment nie możemy mówić o programie, jaki dla niego przygotujemy. Wszystko zależy od długości rehabilitacji i formy w pierwszych wyścigach.

– powiedział Alexander Vinokurov.

Jednocześnie jednak nie załamujemy rąk i staramy się iść do przodu. Z pewnością nie będziemy wiele zmieniać. Chcemy pojechać jak najlepsze Giro z Michele jako liderem, a później skupimy się na Tour de France, gdzie dobry wynik powinien osiągnąć Jacob Fuglsang. Z pewnością nie będziemy mieszać w jego przygotowaniach i pozwolimy mu walczyć z “jedynką”.

– dodał Mistrz Olimpijski z Londynu.

Scarponi ma na swoim koncie zwycięstwo w pierwszym Wielkim Tourze w sezonie (2011). W jego osiągnięciach znajdziemy także 3 wygrane etapy oraz trzy 4. miejsca w klasyfikacji generalnej (2010, 2012, 2013).