Rasmus Guldhammer (Team Veloconcept) wygrał najtrudniejszy etap tegorocznego Circuit des Ardennes i został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap Circuit des Ardennes International był bardzo wymagający. Na odcinku ponad 181 kilometrów kolarze musieli zmierzyć się z siedmioma podjazdami.

Dopiero przed drugą górską premią zawiązała się ucieczka dnia w składzie: Emiel Vermeulen (Roubaix-Lille Métropole), Jérôme Mainard (Armée de Terre), Patrick Schelling (Team Vorarlberg) i Scott Davies (Team Wiggins).

Najwięcej punktów na górskich premiach zdobywał Vermeulen, jednak najdłużej na czele kręcili Mainard i Davies. 20 kilometrów przed metą zostali oni doścignięci przez grupkę zawodników, w której jechał Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji). Oprócz Polaka w czołówce byli: Riccardo ZOIDL (Team Felbermayr-Simplon Wels), Harm VANHOUCKE (Lotto-Soudal U23), Jure GOLCER (Adria Mobil), Matija KVASINA (Team Felbermayr-Simplon Wels), Romain SEIGLE (CC Etupes), Krister HAGEN (Team Coop-Øster Hus), Olivier PARDINI (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Adrien COSTA (Axeon Hagens Berman), Colin Chris STÜSSI (Roth-Akros).

Na przedostatnim wzniesieniu sytuacja się zmieniła i na czele pozostała czwórka: Riccardo ZOIDL (Team Felbermayr-Simplon Wels), Kevyn ISTA (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Rasmus Guldhammer POULSEN (Team Véloconcept) i Jhonnatan Manuel NARVAEZ PRADO (Axeon Hagens Berman).

Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Rasmus Guldhammer Poulsen (Team Véloconcept). Drugi był Narvaez Prado, a trzeci Zoidl.

Najlepszym z Polaków był Adrian Honkisz (Wibatech 7R Fuji), który zajął 38. miejsce.

Nowym liderem został Guldhammer.

Wyniki drugiego etapu:

1 POULSEN Rasmus Guldhammer (DEN) TVC les 181,1 km en 4h33’39” (moy. 39,707 km/h) (b : 10”)
2 * NAVAEZ PRADO Jhonnatan Manuel (ECU) AHB à 00” (b : 6”)
3 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW à 02” (b : 4”)
4 ISTA Kevyn (BEL) WVA ” (b : 2”)
5 * LAMBRECHT Bjorg (BEL) LOT à 18”
6 LOUBET Julien (FRA) ADT ” (b : 3”)
7 VANTOMME Maxime (BEL) WVA ”
8 * SAUVAGE Paul (FRA) CCE ”
9 HOEM Bjorn Tore (NOR) TJI ”
10 GAROSIO Andrea (ITA) COL ”
11 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
12 PARDINI Olivier (BEL) WVA ”
13 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
14 ROGINA Radoslav (CRO) ADR ”
15 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
16 * SIMON Quentin (FRA) CCE ”
17 * MORTIER Julien (BEL) AAS ”
18 * BARTA William (USA) AHB ”
19 * COSTA Adrien (USA) AHB ”
20 HOELGAARD Markus (NOR) TJI ”
21 CALLEEUW Joeri (BEL) RLM ”
22 * KNOX James (GBR) WGN ”
23 * VANHOUCKE Harm (BEL) LOT ”
24 SOLA ARJONA Manuel (ESP) CAJ ”
25 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
26 KVASINA Matija (CRO) RSW ”
27 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
28 GOLČER Jure (SLO) ADR ”
29 THALMANN Roland (SUI) TRA ”
30 JAKIN Alo (EST) AUB ”
31 * EG Niklas (DEN) TVC ”
32 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
33 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
34 GUERIN Alexis (FRA) VCR ”
35 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ” (b : 2”)
36 * CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJ ”
37 SEIGLE Romain (FRA) CCE ”
38 HONKISZ Adrian (POL) WIB ”
39 FUMEAUX Jonathan (SUI) TRA ”
40 * DE JONG Martijn (NED) SEG ”
41 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
42 * PFRIMMER Arnaud (FRA) CCE ”
43 REUTIMANN Matthias (SUI) TRA ”
44 LALOUETTE Kévin (FRA) CCN ”
45 TRONET Steven (FRA) ADT ”
46 PENVEN Clément (FRA) CCN ”
47 * STEEN Nicolaj (DEN) TVC ”
48 AZKARATE RAMIREZ Iker (ESP) CAJ ”
49 * MAAS Jan (NED) SEG ”
50 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
51 STÜSSI Colin Chris (SUI) TRA ”
52 RAID Risto (EST) VCR ”
53 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB ”
54 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR ”
55 KAMP Alexander (DEN) TVC à 34”
56 NIV Guy (ISR) ISR à 38”
57 * HERMANS Steff (BEL) LOT ”
58 * HALLER Patrick (GER) GER à 40”
59 * DE WINTER Hugo (BEL) AAS à 47”
60 * RAHBEK Mads Baadsgaard (DEN) TVC ”
61 * WALKER Joey (GBR) WGN ”
62 BONIFAZIO Leonardo (ITA) COL ”
63 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) CAJ à 52”
64 * PLANCKAERT Emiel (BEL) LOT ”
65 MASSON Christophe (FRA) WVA ”
66 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
67 * CANALES Wilfried (FRA) VCR à 56”
68 BREEN Vegard (NOR) TJI à 58”
69 JAUN Lukas (SUI) TRA à 01’15”
70 MAINARD Jerome (FRA) ADT à 01’26” (b : 4”)
71 * JOLY Thomas (FRA) CCN à 01’41”
72 CANAL Fabien (FRA) ADT à 02’06”
73 SYKALA Wojciech (POL) WIB à 02’11”
74 * AUBERT Rémi (FRA) CCE à 03’02”
75 LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
76 TONIATTI Andrea (ITA) COL ”
77 PONS Gaëtan (LUX) LPC à 04’48”
78 * ANDREOLETTI Pietro (ITA) COL à 05’37”
79 * LÜBBERS Dorian (GER) GER ”
80 * COBOS MARQUEZ Carlos (ESP) CAJ ”
81 * OLIVEIRA Rui (POR) AHB ”
82 * TASSET Marvin (BEL) AAS à 05’40”
83 * KERFOOT-ROBSON Dylan (GBR) WGN à 07’17”
84 REIHS Michael (DEN) TVC ”
85 * DAVIES Scott (GBR) WGN ” (b : 6”)
86 * INKELAAR Kevin (NED) LOT ”
87 MORAJKO Jacek (POL) WIB ”
88 LANG Pirmin (SUI) TRA ”
89 CAMPISTROUS Romain (FRA) ADT à 07’26”
90 FOTI Carmelo (ITA) LPC à 07’50”
91 * SESSLER Guy (ISR) ISR à 07’56”
92 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS à 08’14”
93 SPENGLER Lukas (SUI) WVA à 09’56”
94 * HAVOT Sébastien (FRA) CCN ”
95 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR ”
96 MENUT David (FRA) AUB ”
97 * BAUDE Arthur (BEL) AAS ”
98 VEREECKEN Nicolas (BEL) RLM ”
99 * DENNIS Ashley (GBR) WGN ”
100 * SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
101 SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
102 * DERUETTE Thomas (BEL) WVA ”
103 AUER Daniel (AUT) RSW ”
104 PELEGRI FERRANDIS Oscar (ESP) CAJ ”
105 * THOMPSON Michael (GBR) WGN ”
106 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
107 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
108 * EINHORN Itmar (ISR) ISR à 11’19”
109 LEROUX Samuel (FRA) CCN à 11’41”
110 * NOLDE Tobias (GER) GER ”
111 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) CCE ”
112 * RICE Michael (AUS) AHB ”
113 * QUARTERMAN Charles (GBR) LPC ”
114 JANISZEWSKI Sylwester (POL) WIB ”
115 * NICOLAS Théo (FRA) VCR ”
116 BACON Romain (FRA) CCN à 15’54”
117 SOMOGYI Grégoire (FRA) CCV à 16’02”
118 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI ”
119 VERMEULEN Emiel (BEL) RLM ” (b : 1”)
120 * WINTER Laurin (GER) GER ”
121 TANIS Quentin (FRA) CCV ”
122 * CULLAIGH Gabriel (GBR) SEG ”
123 * DALLA VALLE Nicolas (ITA) COL à 16’25”
124 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG à 16’31”
125 PIRY Christopher (FRA) VCR à 18’48”
126 VANDEN BAK Laurent (BEL) LPC ”
127 * MANDRYSCH John (GER) LPC ”
128 * KUENTZ Anthony (FRA) CCV à 18’52”
129 WEINSTEIN Domenic (GER) GER à 19’10”
130 * BEAR Ido (ISR) ISR à 19’31”
131 * POLIAK Yam (ISR) ISR à 27’04”

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 POULSEN Rasmus Guldhammer (DEN) TVC les 365,6 km en 9h06’40” (40,126 km/h)
2 * NAVAEZ PRADO Jhonnatan Manuel (ECU) AHB à 04”
3 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW à 08”
4 ISTA Kevyn (BEL) WVA ”
5 HOELGAARD Markus (NOR) TJI à 18”
6 EIBEGGER Markus (AUT) RSW à 24”
7 LOUBET Julien (FRA) ADT à 25”
8 RAID Risto (EST) VCR ”
9 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI à 26”
10 * PFRIMMER Arnaud (FRA) CCE à 27”
11 * SIMON Quentin (FRA) CCE ”
12 GAROSIO Andrea (ITA) COL à 28”
13 * MORTIER Julien (BEL) AAS ”
14 ROGINA Radoslav (CRO) ADR ”
15 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
16 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
17 * LAMBRECHT Bjorg (BEL) LOT ”
18 * VANHOUCKE Harm (BEL) LOT ”
19 * CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJ ”
20 HOEM Bjorn Tore (NOR) TJI ”
21 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
22 * KNOX James (GBR) WGN ”
23 LALOUETTE Kévin (FRA) CCN ”
24 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
25 * SAUVAGE Paul (FRA) CCE ”
26 * DE JONG Martijn (NED) SEG ”
27 SOLA ARJONA Manuel (ESP) CAJ ”
28 STÜSSI Colin Chris (SUI) TRA ”
29 * BARTA William (USA) AHB ”
30 REUTIMANN Matthias (SUI) TRA ”
31 PENVEN Clément (FRA) CCN ”
32 HONKISZ Adrian (POL) WIB ”
33 GOLČER Jure (SLO) ADR ”
34 * STEEN Nicolaj (DEN) TVC ”
35 AZKARATE RAMIREZ Iker (ESP) CAJ ”
36 TRONET Steven (FRA) ADT ”
37 RUTKIEWICZ Marek (POL) WIB ”
38 VANTOMME Maxime (BEL) WVA ”
39 * EG Niklas (DEN) TVC ”
40 * COSTA Adrien (USA) AHB ”
41 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
42 THALMANN Roland (SUI) TRA ”
43 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
44 JAKIN Alo (EST) AUB ”
45 * MAAS Jan (NED) SEG ”
46 FUMEAUX Jonathan (SUI) TRA ”
47 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
48 GROŠELJ Žiga (SLO) ADR ”
49 KVASINA Matija (CRO) RSW ”
50 SEIGLE Romain (FRA) CCE ”
51 PARDINI Olivier (BEL) WVA ”
52 CALLEEUW Joeri (BEL) RLM ”
53 GUERIN Alexis (FRA) VCR ”
54 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
55 KAMP Alexander (DEN) TVC à 44”
56 * HERMANS Steff (BEL) LOT à 48”
57 NIV Guy (ISR) ISR ”
58 * HALLER Patrick (GER) GER à 50”
59 * RAHBEK Mads Baadsgaard (DEN) TVC à 57”
60 * WALKER Joey (GBR) WGN ”
61 * DE WINTER Hugo (BEL) AAS ”
62 BONIFAZIO Leonardo (ITA) COL ”
63 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) CAJ à 01’02”
64 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
65 * PLANCKAERT Emiel (BEL) LOT ”
66 MASSON Christophe (FRA) WVA ”
67 * CANALES Wilfried (FRA) VCR à 01’06”
68 BREEN Vegard (NOR) TJI à 01’08”
69 JAUN Lukas (SUI) TRA à 01’25”
70 MAINARD Jerome (FRA) ADT à 01’32”
71 * JOLY Thomas (FRA) CCN à 01’51”
72 CANAL Fabien (FRA) ADT à 02’11”
73 SYKALA Wojciech (POL) WIB à 02’21”
74 TONIATTI Andrea (ITA) COL à 03’12”
75 LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
76 * AUBERT Rémi (FRA) CCE ”
77 PONS Gaëtan (LUX) LPC à 04’58”
78 * COBOS MARQUEZ Carlos (ESP) CAJ à 05’47”
79 * LÜBBERS Dorian (GER) GER ”
80 * ANDREOLETTI Pietro (ITA) COL ”
81 * OLIVEIRA Rui (POR) AHB ”
82 * TASSET Marvin (BEL) AAS à 05’50”
83 * DAVIES Scott (GBR) WGN à 07’21”
84 LANG Pirmin (SUI) TRA à 07’27”
85 MORAJKO Jacek (POL) WIB ”
86 REIHS Michael (DEN) TVC ”
87 * KERFOOT-ROBSON Dylan (GBR) WGN ”
88 * INKELAAR Kevin (NED) LOT ”
89 CAMPISTROUS Romain (FRA) ADT à 07’36”
90 FOTI Carmelo (ITA) LPC à 08’00”
91 * SESSLER Guy (ISR) ISR à 08’06”
92 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS à 08’24”
93 * THOMPSON Michael (GBR) WGN à 10’06”
94 * DENNIS Ashley (GBR) WGN ”
95 * RAJOVIC Dusan (SRB) ADR ”
96 * DERUETTE Thomas (BEL) WVA ”
97 VEREECKEN Nicolas (BEL) RLM ”
98 SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
99 * SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
100 PELEGRI FERRANDIS Oscar (ESP) CAJ ”
101 * HAVOT Sébastien (FRA) CCN ”
102 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
103 * BAUDE Arthur (BEL) AAS ”
104 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
105 MENUT David (FRA) AUB ”
106 SPENGLER Lukas (SUI) WVA ”
107 * EINHORN Itmar (ISR) ISR à 11’29”
108 AUER Daniel (AUT) RSW à 11’33”
109 LEROUX Samuel (FRA) CCN à 11’51”
110 * QUARTERMAN Charles (GBR) LPC ”
111 * NOLDE Tobias (GER) GER ”
112 * RICE Michael (AUS) AHB ”
113 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) CCE ”
114 JANISZEWSKI Sylwester (POL) WIB ”
115 BACON Romain (FRA) CCN à 16’04”
116 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI à 16’06”
117 * NICOLAS Théo (FRA) VCR à 16’09”
118 VERMEULEN Emiel (BEL) RLM à 16’11”
119 SOMOGYI Grégoire (FRA) CCV à 16’12”
120 * WINTER Laurin (GER) GER ”
121 TANIS Quentin (FRA) CCV ”
122 * CULLAIGH Gabriel (GBR) SEG ”
123 * DALLA VALLE Nicolas (ITA) COL à 16’35”
124 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG à 16’41”
125 PIRY Christopher (FRA) VCR à 18’58”
126 * MANDRYSCH John (GER) LPC ”
127 * KUENTZ Anthony (FRA) CCV à 19’02”
128 * BEAR Ido (ISR) ISR à 23’05”
129 VANDEN BAK Laurent (BEL) LPC à 23’07”
130 WEINSTEIN Domenic (GER) GER à 24’57”
131 * POLIAK Yam (ISR) ISR à 27’14”