Chantal Blaak (Boels – Dolmans Cycling Team) po udanej ucieczce wygrała czwarty etap Healthy Ageing Tour. Liderką pozostała Ellen van Dijk (Team Sunweb).

W przedostatnim dniu Healthy Ageing Tour zawodniczki ścigały się na czterech rundach wokół Finsterwolde. Do pokonania było łącznie prawie 127 kilometrów.

Na bardzo wczesny atak zdecydowały się: Anna Trevisi (Alé Cipollini) i Eva Buurman (Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team). Za tą dwójką kręciła samotnie Vita Heine (Hitec Products). Ta akcja została szybko skasowana i na czele pojawiła się dziewiątka silnych zawodniczek.

Jednak z tyłu mocno pracowała ekipa Sunweb, która za wszelką cenę chciała doprowadzić do finiszu z peletonu. 10 kilometrów przed metą przewaga wynosiła 45 sekund. Dość niespodziewanie duża grupa nie dała rady i o zwycięstwo walczyły zawodniczki z ucieczki.

Najszybsza okazała się Chantal Blaak (Boels – Dolmans Cycling Team). Druga finiszowała 18. letnia Susanne Andersen (Hitec Products)! Podium etapowe uzupełniła Daiva Tuslaite (Alé Cipollini).

W peletonie dojechała Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans), która w generalce plasuje się na 25. pozycji.

Liderką pozostała Ellen van Dijk (Team Sunweb).

Wyniki czwartego etapu:

1 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 3:00:15
2 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:00:00
3 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:00:00
4 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
5 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:00
6 Danique Braam (Ned) 0:00:00
7 Liena De Jong (Ned) 0:00:00
8 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:00:08
9 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
10 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:08
11 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:00:08
12 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:08
13 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
14 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:00:08
15 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:00:08
16 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
17 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:00:08
18 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:00:08
19 Leonie Lubbinge (Ned) 0:00:08
20 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
21 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:08
22 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:08
23 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
24 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:00:08
25 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:00:08
26 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
27 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
28 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
29 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:00:08
30 Céline Van Houtum (Ned) 0:00:08
31 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
32 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
33 Evy Kuijpers (Ned) 0:00:08
34 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:00:08
35 Floor Weerink (Ned) 0:00:08
36 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:00:08
37 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:00:08
38 Liisa Ehrberg (Est) 0:00:08
39 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:08
40 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:00:08
41 Rixt Meijer (Ned) 0:00:08
42 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:08
43 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:08
44 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:00:08
45 Dani Christmas (GBr) 0:00:08
46 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:08
47 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:08
48 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:00:08
49 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:08
50 Paulien Koster (Ned) 0:00:08
51 Malin Eriksen (Nor) 0:00:08
52 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:00:08
53 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:00:08
54 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:08
55 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:08
56 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:00:08
57 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:00:08
58 Nicole Steigenga (Ned) 0:00:08
59 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:00:08
60 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:00:08
61 Nike Beckeringh (Ned) 0:00:08
62 Marissa Baks (Ned) 0:00:08
63 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:00:08
64 Ingrid Tempert (Ned) 0:00:08
65 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:00:08
66 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:00:08
67 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:00:08
68 Sara Olsson (Swe) 0:00:08
69 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:08
70 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:00:08
71 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:00:08
72 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:00:08
73 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:00:20
74 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:00:22
75 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:00:00
76 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:00:00

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 9:06:26
2 Anna Van Der Breggen (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:00:24
3 Lisa Brennauer (GER) Canyon – SRAM Racing 0:00:32
4 Lisa Klein (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:00:51
5 Christine Majerus (Lux) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:09
6 Amy Pieters (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:09
7 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:01:18
8 Lotta Lepistö (Fin) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:01:20
9 Amalie Dideriksen (Den) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:36
10 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:47
11 Chantal Blaak (Ned) Boels – Dolmans Cycling Team 0:01:59
12 Hannah Barnes (GBr) Canyon – SRAM Racing 0:02:02
13 Alice Barnes (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:02:12
14 Mieke Kröger (GER) Canyon – SRAM Racing 0:02:23
15 Julia Soek (Ned) Team Sunweb 0:02:40
16 Barbara Guarischi (Ita) Canyon – SRAM Racing 0:02:44
17 Roxane Knetemann (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:02:48
18 Allie Dragoo (USA) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:03:09
19 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:03:17
20 Camilla Pedersen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:23
21 Anouska Koster (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:03:27
22 Alexis Ryan (USA) Canyon – SRAM Racing 0:03:51
23 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon – SRAM Racing 0:03:53
24 Melissa Lowther (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:03:56
25 Katarzyna Pawlowska (Pol) Boels – Dolmans Cycling Team 0:03:58
26 Pernille Mathiesen (Den) Team Véloconcept Women 0:03:59
27 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:03
28 Daiva Tuslaite (Ltu) Alé Cipollini 0:04:09
29 Eva Buurman (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:04:13
30 Hayley Jones (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:04:14
31 Christina Siggaard (Den) Team Véloconcept Women 0:04:17
32 Marjolein Van ‘T Geloof (Ned) 0:04:20
33 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products 0:04:21
34 Sara Penton (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:30
35 Anna Trevisi (Ita) Alé Cipollini 0:04:33
36 Danique Braam (Ned) 0:04:38
37 Rixt Meijer (Ned) 0:04:42
38 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb 0:04:45
39 Sara Mustonen Lichan (Swe) Team Véloconcept Women 0:04:55
40 Susanne Andersen (Nor) Hitec Products 0:04:59
41 Romy Kasper (GER) Alé Cipollini 0:05:03
42 Eileen Roe (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:05:10
43 Evy Kuijpers (Ned) 0:05:24
44 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products 0:05:49
45 Paulien Koster (Ned) 0:07:03
46 Demi De Jong (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:07:34
47 Stephanie Pohl (GER) Cervélo – Bigla Pro Cycling Team 0:08:40
48 Vita Heine (Nor) Hitec Products 0:09:59
49 Karlijn Swinkels (Ned) Parkhotel Valkenburg – Destil Cycling Team 0:10:08
50 Riejanne Markus (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:10:23
51 Nicole Steigenga (Ned) 0:10:57
52 Soraya Paladin (Ita) Alé Cipollini 0:11:00
53 Maaike Boogaard (Ned) Nationalmannschaft Niederlande 0:11:39
54 Sanne Bouwmeester (Ned) 0:11:40
55 Elise Maes (Lux) Team WNT Pro Cycling 0:11:41
56 Abigail Dentus (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:01
57 Leonie Lubbinge (Ned) 0:12:16
58 Gabriella Shaw (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:12:17
59 Megan Barker (GBr) Nationalmannschaft Großbritannien 0:12:20
60 Sara Olsson (Swe) 0:12:27
61 Nike Beckeringh (Ned) 0:12:29
62 Rebecca Carter (GBr) Team WNT Pro Cycling 0:12:32
63 Ilona Hoeksma (Ned) Hitec Products 0:12:36
64 Floor Weerink (Ned) 0:13:48
65 Céline Van Houtum (Ned) 0:13:58
66 Liisa Ehrberg (Est) 0:14:18
67 Katrine Aalerud (Nor) Hitec Products 0:14:54
68 Anisha Vekemans (Bel) Alé Cipollini 0:15:25
69 Janieke Kalsbeek (Ned) 0:16:34
70 Marissa Baks (Ned) 0:17:39
71 Liena De Jong (Ned) 0:17:41
72 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:17:47
73 Ingrid Tempert (Ned) 0:17:47
74 Dani Christmas (GBr) 0:18:40
75 Malin Eriksen (Nor) 0:19:42
76 Wendy Oosterwoud (Ned) 0:22:39