Tour des Fjords / tourdesfjords.no

Organizatorzy rozgrywanego w zachwycającej scenerii Tour des Fjords ogłosili listę drużyn, które wezmą udział w tegorocznej edycji wyścigu. Brakuje na niej jednak ekipy Katusha-Alpecin, w której barwach ściga się obrońca tytułu, Alexander Kristoff. Organizatorzy nie ukrywają, że ściągnięcie lokalnego bohatera do Norwegii jest dla nich sprawą o najwyższym priorytecie.

“Nie jest tajemnicą, że możliwość ścigania się przed swoją własną publicznością ma dla Alexandra bardzo duże znaczenie,”

– wg. Cyclingnews powiedział dyrektor wyścigu, Roy Hegreberg.

“Prowadzimy obecnie rozmowy z Norweską Federacją Kolarską na temat udziału narodowej reprezentacji w Tour des Fjords. Dzięki temu publiczność miałaby szansę oklaskiwać ścigających się na najwyższym poziomie rodaków, których drużyny nie zdecydowały się przyjechać do Norwegii.”

W rozgrywanym od 24 do 28 maja Tour des Fjords udział wezmą dwie drużyny rangi WorldTouru: Dimension Data i LottoNL-Jumbo.

Decyzja dotycząca powołania reprezentacji Norwegii na ten wyścig, a tym samym ewentualnego udziału Kristoffa ma zapaść w przyszłym tygodniu.