Circuit Cycliste Sarthe

Francuz i Brytyjczyk byli najszybsi na dwóch etapach rozegranych drugiego dnia rywalizacji na zachodzie Francji. Liderem został właśnie Alex Dowsett (Movistar).

Kolarze ścigający się w Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire w środę mieli do pokonania dwa etapy. Pierwszy, o długości 99.8km, prowadził z Ligne do Angers i odbył się z samego rana. Jego trasa była prawie zupełnie płaska i przeznaczona dla sprinterów.

Po południu zawodnicy wyruszyli na jazdę indywidualną na czas o dystansie 6.8km.

W pierwszym etapie scenariusz był dość “tradycyjny” – na początku peleton odpuścił dwóch kolarzy, którzy utworzyli ucieczkę – Dorian Godon (Cofidis) i Fernando Orjuela (Manzana Postobon). Ich przewaga, ze względu na dość krótki etap, wzrosła maksymalnie do dwóch minut. Para została złapana około 20km przed metą. W końcówce kontrataków próbowali m.in. Mathias Frank (AG2R), Jerome Cousin (Cofidis) i Nans Peters (AG2R), ale ekipy sprinterów były za silne – 2km przed metą wszyscy byli razem i tempo było na tyle mocne, że nikt nie zdołał zaatakować.

W pojedynku najszybszych kolarzy zwyciężył faworyt – Bryan Coquard (Direct-Energie). Za Francuzem finiszował Włoch Matteo Malucelli (Androni Giocatolli). Trzeci był Clement Venturini (Cofidis). Liderem przed czasówką pozostał Justin Jules (WB Veranclassic Aqua Protect).

Po południu faworyci również nie zawiedli. Rywalizację zdecydowanie zdominowali kolarze Movistar Team, którzy zajęli trzy z czterech czołowych lokat – zwyciężył Alex Dowsett (Movistar) z rezultatem 7’49”. Za byłym rekordzistą w jeździe godzinnej finiszował mistrz Europy i kolega Dowsetta z zespołu – Jonathan Castroviejo (Movistar) – 7’57”. Trzeci był Artur Vichot (FDJ) – 7’59”. Z takim samym czasem finiszował Daniele Bennati (Movistar). Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Dowsett, który ze sporą nawiązką nadrobił niewielkie straty z pierwszych etapów.

Wyniki etapu 2a:

1 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie 2:19:55
2 Matteo Malucelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
3 Clement Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
4 Justin Jules (Fra) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
5 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
6 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport 0:00:00
7 Raymond Kreder (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
8 Benoît Jarrier (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
9 Carlos Barbero Cuesta (Esp) Movistar Team 0:00:00
10 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
11 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ 0:00:00
12 Sondre Holst Enger (Nor) Ag2r La Mondiale 0:00:00
13 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
14 Andrea Palini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
15 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
16 Arthur Vichot (Fra) FDJ 0:00:00
17 Martijn Budding (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
18 Rayane Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
19 Jetse Bol (Ned) Manzana – Postobon Team 0:00:00
20 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
21 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
22 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
23 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:00:00
24 Alexey Tsatevich (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
25 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
26 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
27 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team 0:00:00
28 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
29 Thierry Hupond (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
30 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
31 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
32 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
33 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:00:00
34 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
35 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
36 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
37 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
38 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
39 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:00:00
40 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
41 Alex Kirsch (Lux) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
42 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:00:00
43 Jonathan Castroviejo (Esp) Movistar Team 0:00:00
44 Antoine Warnier (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
45 Bernardo Albeiro Suaza Arango (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
46 Jorge Arcas Peña (Esp) Movistar Team 0:00:00
47 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
48 Quentin Valognes (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
49 Martijn Tusveld (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
50 Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
51 Dimitri Peyskens (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:00
52 Eliot Lietaer (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
53 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
54 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
55 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
56 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
57 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
58 Armindo Fonseca (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
59 Romain Hardy (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
60 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
61 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
62 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
63 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
64 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
65 Marc Fournier (Fra) FDJ 0:00:00
66 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk 0:00:00
67 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
68 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
69 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
70 Jens Wallays (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
71 Guillaume Levarlet (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
72 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
73 Anton Vorobyev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
74 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk 0:00:00
75 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:00:00
76 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
77 Johan Le Bon (Fra) FDJ 0:00:00
78 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:00
79 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport 0:00:00
80 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team 0:00:00
81 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:00
82 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
83 Christophe Riblon (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
84 Kévin Réza (Fra) FDJ 0:00:00
85 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:12
86 Ruben Pols (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:12
87 Javier Megias Leal (Esp) Team Novo Nordisk 0:00:18
88 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:30
89 Jeroen Meijers (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:39
90 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:39
91 Gerd De Keijzer (Ned) Team Novo Nordisk 0:00:39
92 Sébastien Delfosse (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:39
93 Grégory Habeaux (Bel) WB Veranclassic – Aqua Protect 0:00:39
94 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie 0:00:39
95 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:00:49
96 Leigh Howard (Aus) Aqua Blue Sport 0:00:49

Wyniki etapu 2b:

1 DOWSETT Alex (MOVISTAR TEAM) 0:07:49
2 CASTROVIEJO Jonathan (MOVISTAR TEAM) 0:00:08
3 VICHOT Arthur (FDJ) 0:00:10
4 BENNATI Daniele (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
5 LE BON Johan (FDJ) 0:00:17
6 FOURNIER Marc (FDJ) 0:00:19
7 CALMEJANE Lilian (DIRECT ENERGIE) 0:00:19
8 JARRIER Benoit (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:20
9 KONOVALOVAS Ignatas (FDJ) 0:00:22
10 GERARD Arnaud (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:22
11 RIESEBEEK Oscar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:23
12 SIMON Julien (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:25
13 TUSVELD Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:25
14 VOROBYEV Anton (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:26
15 KIRSCH Alex (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:27
16 ARCAS PEA‘A Jorge (MOVISTAR TEAM) 0:00:28
17 BOUET Maxime (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:28
18 WARNIER Antoine (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:30
19 COQUARD Bryan (DIRECT ENERGIE) 0:00:31
20 FRANK Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:31
21 PICHON Laurent (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:32
22 VAN DER LIJKE Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:32
23 RIBLON Christophe (AG2R LA MONDIALE) 0:00:32
24 TULIK Angelo (DIRECT ENERGIE) 0:00:34
25 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (MOVISTAR TEAM) 0:00:34
26 LIETAER Eliot (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:35
27 REZA Kevin (FDJ) 0:00:35
28 WARBASSE Lawrence (AQUA BLUE SPORT) 0:00:36
29 VENDRAME Andrea (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:00:37
30 COUSIN Jerome (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:37
31 SICARD Romain (DIRECT ENERGIE) 0:00:38
31 BOUHANNI Rayane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:38
33 KREDER Michel (AQUA BLUE SPORT) 0:00:38
34 HOWARD Leigh (AQUA BLUE SPORT) 0:00:39
35 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 0:00:39
36 VOECKLER Thomas (DIRECT ENERGIE) 0:00:39
37 NORDHAUG Lars Petter (AQUA BLUE SPORT) 0:00:40
38 MEURISSE Xandro (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:40
39 DELFOSSE Sébastien (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:40
40 HARDY Romain (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:41
41 MANZIN Lorrenzo (FDJ) 0:00:41
42 VENTURINI Clement (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:41
43 OURSELIN Paul (DIRECT ENERGIE) 0:00:42
44 FRAPPORTI Mattia (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:00:42
45 HUPOND Thierry (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:42
46 BOL Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:44
47 FINETTO Mauro (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:45
48 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:45
49 ENGER Sondre (AG2R LA MONDIALE) 0:00:46
50 VAN GESTEL Dries (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:46
51 WALLAYS Jens (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:46
52 DENIFL Stefan (AQUA BLUE SPORT) 0:00:48
53 BIDARD François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:48
54 HIGUITA GARCIA Sergio Andres (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:49
55 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:49
56 EL FARES Julien (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:49
57 NOPPE Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:49
58 BAUGNIES Jérôme (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:50
59 PEYSKENS Dimitri (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:51
60 VAN MELSEN Kevin (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:51
61 GODON Dorian (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:52
62 COMBAUD Romain (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:52
63 HABEAUX Gregory (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:53
64 MADRAZO RUIZ Angel (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:54
65 SOLOMENNIKOV Andrei (GAZPROM – RUSVELO) 0:00:54
66 ORJUELA GUTIERREZ Fernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:56
67 FERNANDEZ CRUZ Delio (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:56
68 PLANET Charles (TEAM NOVO NORDISK) 0:00:56
69 SPRENGERS Thomas (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:56
70 JULES Justin (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:57
71 MEIJERS Jeroen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:57
72 POLS Ruben (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:59
73 LEVARLET Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:59
74 PALINI Andrea (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:00:59
75 VILLEGAS CARDONA Juan Pablo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:59
76 TURGIS Jimmy (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:01:01
77 NIKOLAEV Sergey (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:04
78 MAIKIN Roman (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:05
79 NAPOLITANO Danilo (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:06
80 PACIONI Luca (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:01:07
81 GENIEZ Alexandre (AG2R LA MONDIALE) 0:01:09
82 PEARSON Daniel (AQUA BLUE SPORT) 0:01:11
83 MEGIAS LEAL Javier (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:14
84 POLI Umberto (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:15
85 KOZONTCHUK Dmitriy (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:16
86 BUDDING Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:01:20
87 FONSECA Armindo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:01:22
88 BARBERO CUESTA Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:01:23
89 KREDER Raymond (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:01:24
90 TCATEVICH Aleksei (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:25
91 GIOUX Romain (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:28
92 BENFATTO Marco (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:01:28
93 DEHAES Kenny (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:32
94 VALOGNES Quentin (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:35
95 MALUCELLI Matteo (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:01:42
96 DE KEIJZER Gerd (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:44

Klasyfikacja generalna:

1 DOWSETT Alex (MOVISTAR TEAM) 6:43:27
2 VICHOT Arthur (FDJ) 0:00:02
3 CASTROVIEJO Jonathan (MOVISTAR TEAM) 0:00:08
4 BENNATI Daniele (MOVISTAR TEAM) 0:00:10
5 CALMEJANE Lilian (DIRECT ENERGIE) 0:00:19
6 JARRIER Benoit (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:20
7 KONOVALOVAS Ignatas (FDJ) 0:00:22
8 RIESEBEEK Oscar (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:23
9 COQUARD Bryan (DIRECT ENERGIE) 0:00:24
10 SIMON Julien (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:25
11 TUSVELD Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:25
12 BOUET Maxime (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:27
13 KIRSCH Alex (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:27
14 ARCAS PEA‘A Jorge (MOVISTAR TEAM) 0:00:28
15 LE BON Johan (FDJ) 0:00:29
16 WARNIER Antoine (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:30
17 FRANK Mathias (AG2R LA MONDIALE) 0:00:31
18 VAN DER LIJKE Nick (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:00:32
19 VENDRAME Andrea (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:00:33
20 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (MOVISTAR TEAM) 0:00:34
21 LIETAER Eliot (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:35
22 WARBASSE Lawrence (AQUA BLUE SPORT) 0:00:36
23 KREDER Michel (AQUA BLUE SPORT) 0:00:38
24 VENTURINI Clement (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:00:39
25 NORDHAUG Lars Petter (AQUA BLUE SPORT) 0:00:40
26 MEURISSE Xandro (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:40
27 HARDY Romain (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:41
28 FRAPPORTI Mattia (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:00:42
29 HUPOND Thierry (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:42
30 PICHON Laurent (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:00:44
31 BOL Jetse (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:44
32 FINETTO Mauro (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:45
33 PAREDES ZAPATA Wilmar Andres (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:45
34 MADRAZO RUIZ Angel (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:46
35 TULIK Angelo (DIRECT ENERGIE) 0:00:46
36 JULES Justin (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:47
37 BIDARD François (AG2R LA MONDIALE) 0:00:48
38 HIGUITA GARCIA Sergio Andres (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:49
39 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:00:49
40 EL FARES Julien (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:49
41 NOPPE Christophe (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:49
42 BAUGNIES Jérôme (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:00:50
43 PETERS Nans (AG2R LA MONDIALE) 0:00:51
44 PEYSKENS Dimitri (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:00:51
45 RIBLON Christophe (AG2R LA MONDIALE) 0:00:51
46 COMBAUD Romain (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:52
47 FERNANDEZ CRUZ Delio (DELKO MARSEILLE PROVENCE KTM) 0:00:56
48 SPRENGERS Thomas (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:56
49 VAN GESTEL Dries (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:00:58
50 COUSIN Jerome (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:01:01
51 MAIKIN Roman (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:05
52 GENIEZ Alexandre (AG2R LA MONDIALE) 0:01:09
53 REZA Kevin (FDJ) 0:01:09
54 ENGER Sondre (AG2R LA MONDIALE) 0:01:10
55 ORJUELA GUTIERREZ Fernando (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:01:12
56 FOURNIER Marc (FDJ) 0:01:12
57 PLANET Charles (TEAM NOVO NORDISK) 0:01:15
58 VAN MELSEN Kevin (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:15
59 LEVARLET Guillaume (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:18
60 MANZIN Lorrenzo (FDJ) 0:01:20
61 TURGIS Jimmy (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:01:20
62 WALLAYS Jens (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:01:20
63 TCATEVICH Aleksei (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:25
64 NIKOLAEV Sergey (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:28
65 SOLOMENNIKOV Andrei (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:33
66 NAPOLITANO Danilo (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:01:45
67 DELFOSSE Sébastien (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:01:53
68 KOZONTCHUK Dmitriy (GAZPROM – RUSVELO) 0:01:55
69 MEIJERS Jeroen (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:01:55
70 PALINI Andrea (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:01:57
71 DENIFL Stefan (AQUA BLUE SPORT) 0:02:01
72 HABEAUX Gregory (WB VERANCLASSIC AQUALITY PROTECT) 0:02:06
73 PACIONI Luca (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:02:23
74 SICARD Romain (DIRECT ENERGIE) 0:03:08
75 HOWARD Leigh (AQUA BLUE SPORT) 0:04:11
76 KREDER Raymond (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:05:22
77 GERARD Arnaud (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:05:48
78 GIOUX Romain (TEAM NOVO NORDISK) 0:06:10
79 GODON Dorian (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:06:55
80 OURSELIN Paul (DIRECT ENERGIE) 0:06:55
81 MALUCELLI Matteo (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:07:04
82 BUDDING Martijn (ROOMPOT – NEDERLANDSE LOTERIJ) 0:07:26
83 FONSECA Armindo (FORTUNEO – VITAL CONCEPT) 0:07:35
84 BENFATTO Marco (ANDRONI – SIDERMEC – BOTTECCHIA) 0:07:41
85 DEHAES Kenny (WANTY – GROUPE GOBERT) 0:07:45
86 PEARSON Daniel (AQUA BLUE SPORT) 0:07:57
87 VOROBYEV Anton (GAZPROM – RUSVELO) 0:09:31
88 BARBERO CUESTA Carlos (MOVISTAR TEAM) 0:09:57
89 POLS Ruben (SPORT VLAANDEREN – BALOISE) 0:10:16
90 POLI Umberto (TEAM NOVO NORDISK) 0:10:20
91 BOUHANNI Rayane (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS) 0:10:59
92 VILLEGAS CARDONA Juan Pablo (MANZANA POSTOBON TEAM) 0:11:20
93 VOECKLER Thomas (DIRECT ENERGIE) 0:11:39
94 VALOGNES Quentin (TEAM NOVO NORDISK) 0:13:41
95 MEGIAS LEAL Javier (TEAM NOVO NORDISK) 0:14:02
96 DE KEIJZER Gerd (TEAM NOVO NORDISK) 0:14:29