Michał Kapusta / naszosie.pl

Drużyna CCC Sprandi Polkowice zainauguruje sezon kolarski w Polsce, startem w „Ślężańskim Mnichu” w Sobótce (9 kwietnia).

Start przed polskimi kibicami, na krajowych szosach jest zawsze czymś wyjątkowym. Chętnie tu wracamy i za każdym razem dajemy z siebie wszystko, walcząc o wygraną. W tym roku rywalizacja zapowiada się naprawdę ciekawie, gdyż polskie ekipy dokonały sporych wzmocnień i kandydatów do zwycięstwa jest bardzo wielu

– mówi Maciej Paterski, zwycięzca „Ślężańskiego Mnicha” z 2014 i 2015 roku.

„Patera” będzie liderem zespołu w tegorocznej edycji, choć spore szanse na podium ma też bardzo szybki Frantisek Sisr. Czech kilka razy zabłysnął już w tym sezonie w sprinterskiej końcówce, a trasa u podnóża Ślęży powinna mu odpowiadać.

W 8-osobowym składzie na wyścig nazywany również Memoriałem Romana Ręgorowicza, znaleźli się też Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Marcin Mrożek oraz Piotr Brożyna. Każdego z nich stać na aktywną jazdę i walkę o czołowe lokaty.

Zmagania będą prowadzone na rundzie, doskonale znanej kolarzom. Liczy ona 18 kilometrów i przebiega przez Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki i Przezdrowice. Okrążenie to będzie pokonywane przez elitę 7 razy, co da łączny dystans 126 kilometrów. W samej końcówce pętli, na ulicach Sobótki, znajduje się jeden krótki, ale stosunkowo stromy podjazd, a finiszowe metry prowadzą lekko w górę.

Skład CCC Sprandi Polkowice na „Ślężańskiego Mnicha” (9 kwietnia): Maciej Paterski, Adrian Kurek, Mateusz Taciak, Frantisek Sisr, Marcin Mrożek, Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna