Foto: Tour du Poitou Charentes

Czołowy sprinter Nacer Bouhanni nie zamierza zmieniać barw klubowych. Francuz związał się z ekipą Cofidis nowym kontraktem, wygasającym w 2019 roku.

Bouhanni startuje w czerwonej koszulce od 2015 roku, kiedy to rozstał się z ekipą FDJ. Od tej pory jest on zdecydowanym numerem jeden we francuskim zespole, który odniósł dla niego wiele zwycięstw. Nadal jednak brakuje zwycięstwa w wielkim tourze. Mimo to, włodarze zespołu mogą być zadowoleni z kontrowersyjnego sprintera, który zostanie z nimi do końca 2019 roku.

Kiedy tu przyszedłem, musiałem zrozumieć jak wszystko działa. Swój pierwszy wyścig wygrałem dopiero w kwietniu. Teraz mam na koncie 24 zwycięstwa w barwach Cofidisu, wśród których są etapy wyścigów World Tour czy imprezy z kalendarza Europe Tour. Z pewnością zmiana ekipy w 2015 roku była dla mnie czymś bardzo pozytywnym. Spokój i stabilność jaką tutaj mam zaważyły na tym, iż postanowiłem przedłużyć kontrakt. – powiedział Bouhanni.

Zbliżające się sezony mogą być najlepszymi w karierze Francuza. W tym roku skończy on 27 lat, więc wchodzi w najlepszy dla kolarza okres.