Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre) wygrał po udanej ucieczce szósty etap Tour de Normandie. Liderem pozostał Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept).

Przedostatni etap Tour de Normandie liczył 166 kilometrów i był najdłuższym w wyścigu. Na kolarzy czekały trzy górskie premie i dwa lotne finisze.

Dopiero po pierwszej górskiej premii udało się zawiązać odjazd w składzie: Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre), David Riviere (Vendee U Pays De La Loire), Jasper De Laat (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) i Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect).

Czwórka ładnie współpracowała i zbierała punkty na premiach. Jednak peleton w miarę zbliżania się do mety zmniejszał dystans do ucieczki. Jednak tym razem duża grupa źle się wyliczyła i to harcownicy walczyli o etapowy triumf.

Najszybszy okazał się Damien Gaudin (Equipe Cycliste Armée de Terre). Drugi był Sebastien Delfosse (WB Veranclassic Aqua Protect), a trzeci Jasper De Laat (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel).

Peleton spóźnił się o sześć sekund, a finiszujący w nim Przemysław Kasperkiewicz (AN Post Chain Reaction) zajął 25. miejsce.

Liderem pozostał Anthony Delaplace (Fortuneo – Vital Concept).

Wyniki szóstego etapu:

1 GAUDIN Damien Armee De Terre FRA les 166 km en 3h44’31” 44.362km/h (b : 13”)
2 DELFOSSE Sébastien Wb Veranclassic Aquality Prote BEL 03h44’31” (b : 12”)
3 * DE LAAT Jasper Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h44’31” (b : 4”)
4 * RIVIERE David Vendée U Pays de la Loire FRA 03h44’33” 02” (b : 3”)
5 FRAME Alex Jlt Condor NZL 03h44’37” 06”
6 * VAN SCHIP Jan Willem Delta Cycling Rotterdam NED 03h44’37” ‘
7 JARRIER Benoit Fortuneo – Vital Concept FRA 03h44’37” ‘
8 JULES Justin Wb Veranclassic Aquality Prote FRA 03h44’37” ‘
9 * TEGGART Matthew An Post Chain Reaction IRL 03h44’37” ‘
10 * CULLAIGH Gabriel Seg Racing Academy GBR 03h44’37” ‘
11 * MORTIER Julien Ago – Aqua Service BEL 03h44’37” ‘
12 JENSEN August Team Coop NOR 03h44’37” ‘
13 * EENKHOORN Pascal BMC Development Team NED 03h44’37” ‘
14 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Vital Concept FRA 03h44’37” ‘
15 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 03h44’37” ‘
16 * GAREL Adrien VC Pays de Loudeac FRA 03h44’37” ‘
17 ARIESEN Jacob Willem Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h44’37” ‘
18 * BURGAUDEAU Mathieu Vendée U Pays de la Loire FRA 03h44’37” ‘
19 * ARIMONT Charlie Ago – Aqua Service BEL 03h44’37” ‘
20 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER 03h44’37” ‘
21 ANTHONY Jesse Rally Cycling USA 03h44’37” ‘
22 HAGEN Krister Team Coop NOR 03h44’37” ‘
23 * SWIFT Connor Madison Genesis GBR 03h44’37” ‘
24 LAMPIER Steve Jlt Condor GBR 03h44’37” ‘
25 * KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 03h44’37” ‘
26 MOTTIER Justin VC Pays de Loudeac FRA 03h44’37” ‘
27 * MAITRE Florian Equipe de France FRA 03h44’37” ‘
28 BAKKER Dennis Delta Cycling Rotterdam NED 03h44’37” ‘
29 ORONTE Emerson Rally Cycling USA 03h44’37” ‘
30 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 03h44’37” ‘
31 * SEVILLA Diego Pablo Polartec – Fundacion Alberto Co ESP 03h44’37” ‘
32 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER 03h44’37” ‘
33 LEBRETON Kevin Armee De Terre FRA 03h44’37” ‘
34 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL 03h44’37” ‘
35 * LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 03h44’37” ‘
36 HANDLEY Richard Madison Genesis GBR 03h44’37” ‘
37 MCEVOY Jonathan Madison Genesis GBR 03h44’37” ‘
38 PEYSKENS Dimitri Wb Veranclassic Aquality Prote BEL 03h44’37” ‘
39 * EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 03h44’37” ‘
40 MAURELET Flavien GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 03h44’37” ‘
41 POULHIES Stéphane Armee De Terre FRA 03h44’37” ‘
42 PATOUX Cyrille VC Pays de Loudeac FRA 03h44’37” ‘
43 * SIVAKOV Pavel BMC Development Team RUS 03h44’37” ‘
44 VEYHE Torkil Coloquick – Cult DEN 03h44’37” ‘
45 * JANSSEN Adriaan Seg Racing Academy NED 03h44’37” ‘
46 * PALM Martin Ago – Aqua Service BEL 03h44’46” 15”
47 * SPENGLER Lukas Wb Veranclassic Aquality Prote SUI 03h44’48” 17”
48 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 03h45’07” 36”
49 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 03h45’07” ‘
50 * MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 03h45’07” ‘
51 GMELICH MEIJLING Jarno Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h45’11” 40”
52 * VAN DEN BERG Julius Seg Racing Academy NED 03h45’11” ‘
53 MULHERN Mitchell Delta Cycling Rotterdam AUS 03h45’11” ‘
54 * KOOISTRA Marten Seg Racing Academy NED 03h45’11” ‘
55 * WILSLY Jonas Gregaard Riwal Platform Cycling Team DEN 03h45’11” ‘
56 NAUD Pierrick Rally Cycling CAN 03h45’17” 46”
57 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h45’17” ‘
58 HAMELINK Jasper Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h45’17” ‘
59 * LAVERACK Edward Jlt Condor GBR 03h45’17” ‘
60 SOLADAY Thomas Rally Cycling USA 03h46’02” 01’31”
61 * NOMMELA Aksel Leopard Pro Cycling EST 03h46’02” ‘
62 THIELE Kersten Rad-net Rose Team GER 03h46’03” 01’32”
63 REINHARDT Theo Rad-net Rose Team GER 03h46’03” ‘
64 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cycling NED 03h46’03” ‘
65 HABEAUX Gregory Wb Veranclassic Aquality Prote BEL 03h46’03” ‘
66 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 03h46’24” 01’53”
67 BACON Romain Equipe de France FRA 03h46’24” ‘
68 ROWSELL Erick Madison Genesis GBR 03h46’51” 02’20”
69 VALLEE Boris Fortuneo – Vital Concept BEL 03h47’23” 02’52”
70 * WIRTGEN Tom Leopard Pro Cycling LUX 03h47’28” 02’57”
71 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 03h47’28” ‘
72 * WELTEN Bram BMC Development Team NED 03h49’06” 04’35”
73 MYGIND Rasmus Riwal Platform Cycling Team DEN 03h50’51” 06’20”
74 GUERIN Alexis VC Rouen 76 FRA 03h50’51” ‘
75 * SCHÄPPI Martin BMC Development Team SUI 03h50’51” ‘
76 * CANTONI Daniele Polartec – Fundacion Alberto Co ITA 03h52’20” 07’49”
77 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 03h52’51” 08’20”
78 KLINE Shane Rally Cycling USA 03h52’55” 08’24”
79 * NOLDE Tobias Rad-net Rose Team GER 03h52’58” 08’27”
80 NIELSEN Jesper Odgaard Coloquick – Cult DEN 03h53’00” 08’29”
81 * CARPENTIER Adrien VC Rouen 76 FRA 03h53’00” ‘
82 * DENIS Thomas Vendée U Pays de la Loire FRA 03h53’00” ‘
83 * GESBERT Elie Fortuneo – Vital Concept FRA 03h53’00” ‘
84 * ERMENAULT Corentin Equipe de France FRA 03h53’04” 08’33”
85 MOUREY Francis Fortuneo – Vital Concept FRA 03h53’04” ‘
86 * KOHL Roman GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 03h54’21” 09’50”
87 * EVENSEN Henrik Seg Racing Academy NOR 03h54’21” ‘
88 * WEINSTEIN Domenic Rad-net Rose Team GER 03h54’21” ‘
89 * GEßNER Konrad Rad-net Rose Team GER 03h54’21” ‘
90 * MAOMA Silver VC Rouen 76 EST 03h54’21” ‘
91 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 03h54’21” ‘
92 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 03h54’21” ‘
93 * MONCASSIN Maxence GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 03h54’21” ‘
94 HUFF Charles Bradley Rally Cycling USA 03h54’21” ‘
95 MOULD Jonathan Jlt Condor GBR 03h54’34” 10’03”
96 * ALMINDSO ANDERSEN Rune Coloquick – Cult DEN 03h57’56” 13’25”
97 PATON Alex Madison Genesis GBR 03h57’56” ‘
98 RAID Risto VC Rouen 76 EST 03h57’56” ‘
99 * CRAS Steff BMC Development Team BEL 03h57’56” ‘
100 BLALID Marius Team Fixit.no NOR 03h57’56” ‘
101 * MANDRYSCH John Leopard Pro Cycling GER 03h57’56” ‘
102 * OVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 03h57’56” ‘
103 * VIEGAS Daniel Pedroso Polartec – Fundacion Alberto Co POR 03h57’56” ‘
104 MORTENSEN Martin Coloquick – Cult DEN 03h57’56” ‘
105 KNEISKY Morgan Equipe de France FRA 03h57’56” ‘
106 * LOY Antoine Ago – Aqua Service BEL 03h57’56” ‘
107 * PIJOURLET Louis Equipe de France FRA 03h57’56” ‘
108 CORBEL Erwann Fortuneo – Vital Concept FRA 03h57’56” ‘
109 MOSES Thomas Jlt Condor GBR 03h57’56” ‘
110 LE COURT DE BILLOT Olivier GSC Blagnac Vélo Sport 31 MRI 03h57’56” ‘
111 * PRIMAS Nicolas VC Pays de Loudeac FRA 03h57’56” ‘
112 * JAKOBSEN Fabio Seg Racing Academy NED 03h57’56” ‘
113 * LEPLINGARD Antoine VC Pays de Loudeac FRA 03h57’56” ‘
114 * AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop NOR 03h57’56” ‘
115 RULLIERE Melvin VC Rouen 76 FRA 03h57’56” ‘
116 * GELABERT Tomeu Polartec – Fundacion Alberto Co ESP 03h57’56” ‘
117 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR 03h57’56” ‘
118 * LAPIERRE Louis VC Pays de Loudeac FRA 03h57’56” ‘
119 * ORCEAU Clément Vendée U Pays de la Loire FRA 03h57’56” ‘

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 DELAPLACE Anthony Fortuneo – Vital Concept FRA les 944.3 km en 21h50’05” (moy. 43.246 km/h)
2 MOTTIER Justin VC Pays de Loudeac FRA 21h50’13” 08”
3 JULES Justin Wb Veranclassic Aquality Protect FRA 21h50’24” 19”
4 JENSEN August Team Coop NOR 21h50’50” 45”
5 ANTHONY Jesse Rally Cycling USA 21h50’50” ‘
6 NIELSEN Nicolai Riwal Platform Cycling Team DEN 21h50’53” 48”
7 LAMPIER Steve Jlt Condor GBR 21h50’54” 49”
8 * EENKHOORN Pascal BMC Development Team NED 21h50’54” ‘
9 JARRIER Benoit Fortuneo – Vital Concept FRA 21h50’57” 52”
10 SLATER Alistair Jlt Condor GBR 21h50’57” ‘
11 * MAITRE Florian Equipe de France FRA 21h51’00” 55”
12 PEYSKENS Dimitri Wb Veranclassic Aquality Protect BEL 21h51’00” ‘
13 * SEVILLA Diego Pablo Polartec – Fundacion Alberto Conta ESP 21h51’03” 58”
14 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL 21h51’07” 01’02”
15 * MORTIER Julien Ago – Aqua Service BEL 21h51’09” 01’04”
16 * KASPERKIEWICZ Przemyslaw An Post Chain Reaction POL 21h51’12” 01’07”
17 LEBRETON Kevin Armee De Terre FRA 21h51’12” ‘
18 HAGEN Krister Team Coop NOR 21h51’15” 01’10”
19 ORONTE Emerson Rally Cycling USA 21h51’20” 01’15”
20 DELFOSSE Sébastien Wb Veranclassic Aquality Protect BEL 21h51’24” 01’19”
21 GMELICH MEIJLING Jarno Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 21h51’34” 01’29”
22 MAURELET Flavien GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 21h51’47” 01’42”
23 BAKKER Dennis Delta Cycling Rotterdam NED 21h51’57” 01’52”
24 HANDLEY Richard Madison Genesis GBR 21h51’57” ‘
25 * ARIMONT Charlie Ago – Aqua Service BEL 21h52’01” 01’56”
26 * DE LAAT Jasper Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 21h52’01” ‘
27 * BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling GER 21h52’03” 01’58”
28 * EIKELAND Ken Team Fixit.no NOR 21h52’08” 02’03”
29 * GAREL Adrien VC Pays de Loudeac FRA 21h52’08” ‘
30 * JANSSEN Adriaan Seg Racing Academy NED 21h52’08” ‘
31 KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling GER 21h52’15” 02’10”
32 GAUDIN Damien Armee De Terre FRA 21h52’44” 02’39”
33 * VAN SCHIP Jan Willem Delta Cycling Rotterdam NED 21h52’54” 02’49”
34 PATOUX Cyrille VC Pays de Loudeac FRA 21h52’56” 02’51”
35 * SPENGLER Lukas Wb Veranclassic Aquality Protect SUI 21h53’22” 03’17”
36 * KOOISTRA Marten Seg Racing Academy NED 21h53’40” 03’35”
37 * SCOTT Jacob An Post Chain Reaction GBR 21h54’27” 04’22”
38 HAMELINK Jasper Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 21h55’05” 05’00”
39 HABEAUX Gregory Wb Veranclassic Aquality Protect BEL 21h55’14” 05’09”
40 VALLEE Boris Fortuneo – Vital Concept BEL 21h56’04” 05’59”
41 POULHIES Stéphane Armee De Terre FRA 21h57’27” 07’22”
42 NAUD Pierrick Rally Cycling CAN 21h57’37” 07’32”
43 * NOMMELA Aksel Leopard Pro Cycling EST 21h57’42” 07’37”
44 * WIRTGEN Tom Leopard 10009127680 Pro Cycling LUX 21h57’55” 07’50”
45 KOUWENHOVEN Sjoerd Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 21h57’55” ‘
46 * KRUL Stef Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 21h59’19” 09’14”
47 * CULLAIGH Gabriel Seg Racing Academy GBR 21h59’56” 09’51”
48 ARIESEN Jacob Willem Metec – Tkh Continental Cyclingtea NED 22h00’13” 10’08”
49 * PALM Martin Ago – Aqua Service BEL 22h00’22” 10’17”
50 * WELTEN Bram BMC Development Team NED 22h00’32” 10’27”
51 GUERIN Alexis VC Rouen 76 FRA 22h00’46” 10’41”
52 * VAN DEN BERG Julius Seg Racing Academy NED 22h00’57” 10’52”
53 MYGIND Rasmus Riwal Platform Cycling Team DEN 22h01’25” 11’20”
54 MULHERN Mitchell Delta Cycling Rotterdam AUS 22h01’50” 11’45”
55 * LUKKEDAL Øyvind Team Coop NOR 22h02’13” 12’08”
56 * ALAPHILIPPE Bryan Armee De Terre FRA 22h02’19” 12’14”
57 * TEGGART Matthew An Post Chain Reaction IRL 22h02’29” 12’24”
58 * SWIFT Connor Madison Genesis GBR 22h02’29” ‘
59 * BURGAUDEAU Mathieu Vendée U Pays de la Loire FRA 22h02’37” 12’32”
60 VEYHE Torkil Coloquick – Cult DEN 22h02’50” 12’45”
61 FRAME Alex Jlt Condor NZL 22h03’01” 12’56”
62 VINTHER Troels Ronning Riwal Platform Cycling Team DEN 22h04’23” 14’18”
63 * SIVAKOV Pavel BMC Development Team RUS 22h05’01” 14’56”
64 SORENSEN Chris Anker Riwal Platform Cycling Team DEN 22h05’11” 15’06”
65 THIELE Kersten Rad-net Rose Team GER 22h05’31” 15’26”
66 * LAVERACK Edward Jlt Condor GBR 22h05’31” ‘
67 * RIVIERE David Vendée U Pays de la Loire FRA 22h06’33” 16’28”
68 * JAKOBSEN Fabio Seg Racing Academy NED 22h06’42” 16’37”
69 BACON Romain Equipe de France FRA 22h07’15” 17’10”
70 * WILSLY Jonas Gregaard Riwal Platform Cycling Team DEN 22h07’39” 17’34”
71 MCEVOY Jonathan Madison Genesis GBR 22h08’46” 18’41”
72 JORGENSEN Jonas Aaen Riwal Platform Cycling Team DEN 22h09’45” 19’40”
73 GALTA Fredrik Strand Team Coop NOR 22h10’51” 20’46”
74 * LAPIERRE Louis VC Pays de Loudeac FRA 22h11’00” 20’55”
75 * SCHÄPPI Martin BMC Development Team SUI 22h11’59” 21’54”
76 REINHARDT Theo Rad-net Rose Team GER 22h12’41” 22’36”
77 KNEISKY Morgan Equipe de France FRA 22h13’22” 23’17”
78 * PIJOURLET Louis Equipe de France FRA 22h13’37” 23’32”
79 SOLADAY Thomas Rally Cycling USA 22h14’28” 24’23”
80 * CANTONI Daniele Polartec – Fundacion Alberto Conta ITA 22h14’30” 24’25”
81 RULLIERE Melvin VC Rouen 76 FRA 22h14’55” 24’50”
82 * VIEGAS Daniel Pedroso Polartec – Fundacion Alberto Conta POR 22h15’32” 25’27”
83 * MONCASSIN Maxence GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 22h15’37” 25’32”
84 * LOY Antoine Ago – Aqua Service BEL 22h15’48” 25’43”
85 * CARPENTIER Adrien VC Rouen 76 FRA 22h15’55” 25’50”
86 ROWSELL Erick Madison Genesis GBR 22h16’07” 26’02”
87 * GEßNER Konrad Rad-net Rose Team GER 22h16’34” 26’29”
88 * OVERLAND Bjørnar Vevatne Team Fixit.no NOR 22h16’36” 26’31”
89 KLINE Shane Rally Cycling USA 22h16’40” 26’35”
90 * GESBERT Elie Fortuneo – Vital Concept FRA 22h16’56” 26’51”
91 * ORCEAU Clément Vendée U Pays de la Loire FRA 22h17’04” 26’59”
92 * ALMINDSO ANDERSEN Rune Coloquick – Cult DEN 22h17’15” 27’10”
93 MOULD Jonathan Jlt Condor GBR 22h17’24” 27’19”
94 MOUREY Francis Fortuneo – Vital Concept FRA 22h17’39” 27’34”
95 * DENIS Thomas Vendée U Pays de la Loire FRA 22h17’47” 27’42”
96 MORTENSEN Martin Coloquick – Cult DEN 22h17’57” 27’52”
97 NIELSEN Jesper Odgaard Coloquick – Cult DEN 22h18’18” 28’13”
98 * MCKENNA Sean An Post Chain Reaction IRL 22h18’34” 28’29”
99 PATON Alex Madison Genesis GBR 22h20’09” 30’04”
100 * KOHL Roman GSC Blagnac Vélo Sport 31 FRA 22h20’28” 30’23”
101 * WEINSTEIN Domenic Rad-net Rose Team GER 22h21’06” 31’01”
102 HUFF Charles Bradley Rally Cycling USA 22h21’10” 31’05”
103 RAID Risto VC Rouen 76 EST 22h21’19” 31’14”
104 * GELABERT Tomeu Polartec – Fundacion Alberto Conta ESP 22h21’25” 31’20”
105 * ERMENAULT Corentin Equipe de France FRA 22h22’15” 32’10”
106 ROSTOLLAN Thomas Armee De Terre FRA 22h22’27” 32’22”
107 * MAOMA Silver VC Rouen 76 EST 22h22’32” 32’27”
108 * NOLDE Tobias Rad-net Rose Team GER 22h23’30” 33’25”
109 * EVENSEN Henrik Seg Racing Academy NOR 22h24’12” 34’07”
110 MOSES Thomas Jlt Condor GBR 22h24’50” 34’45”
111 BLALID Marius Team Fixit.no NOR 22h27’29” 37’24”
112 HERMANSEN Sindre Eid Team Fixit.no NOR 22h28’05” 38’00”
113 * MANDRYSCH John Leopard Pro Cycling GER 22h28’44” 38’39”
114 * CRAS Steff BMC Development Team BEL 22h29’20” 39’15”
115 CORBEL Erwann Fortuneo – Vital Concept FRA 22h33’53” 43’48”
116 * LEPLINGARD Antoine VC Pays de Loudeac FRA 22h34’55” 44’50”
117 * PRIMAS Nicolas VC Pays de Loudeac FRA 22h35’12” 45’07”
118 LE COURT DE BILLOT Olivier GSC Blagnac Vélo Sport 31 MRI 22h35’55” 45’50”
119 * AUSTEVOLL Ole Andre Team Coop NOR 22h43’18” 53’13”