Michał Kapusta / naszosie.pl

Bracia poszukiwali zespołu od kiedy jasne stało się, że do rywalizacji nie przystąpi VERVA Activejet.

24-letni Adrian Banaszek jest utalentowanym sprinterem, który w zeszłym roku pokazywał się podczas Dookoła Mazowsza (wygrany prolog i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej) oraz Bałtyk-Karkonosze Tour (trzykrotnie w czołowej piątce etapów). W Tour of Turkey zajął 11 miejsce na niesamowitym, trzecim etapie, gdy wiatr zupełnie przewrócił klasyfikacje. Młody Banan pokazał wtedy znakomite umiejętności walki na wietrze. Znalazł się w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Katarze, ale niestety nie ukończył rywalizacji.

20-letni Norbert Banaszek dotychczas bardzo dobrze spisywał się w kolarstwie torowym, zdobył m.in. mistrzostwo Polski w wyścigu punktowym juniorów. Na szosie jego największym sukcesem jest czwarta lokata w Memoriale Henryka Łasaka. Zaledwie 19-letni wtedy “Mały” (Norbert ma 189cm wzrostu) przegrał jedynie z doświadczonymi kolarzami – Pawłem Franczakiem, Sylwestrem Janiszewskim i Arturem Detko. Reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata i Europy w kategorii junior.

Bracia Banaszek będą sporym wzmocnieniem dla ukraińskiej drużyny w płaskich końcówkach. Kolss najczęściej nastawia się na trudniejszy teren, a liderem w sprintach był Andriy Kulyk finiszujący w czołowych dziesiątkach sporych wyścigów kategorii HC. Adrian i Norbert z pewnością postarają się “zrzucić” Ukraińca z piedestału i uzyskać możliwość walki o jak najwyższe lokaty.

Kolss Cycling Team jest zespołem zarejestrowanym w dywizji UCI Europe Tour. Kolarze ukraińskiej drużyny uzyskują dużo bardzo dobrych rezultatów – w zeszłym sezonie odnieśli 20 zwycięstw, m.in. podczas CCC Tour Grody Piastowskie i Tour of Qinghai Lake. W 2015 roku członkami ekipy byli Polacy – Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Błażej Janiaczyk, Piotr Kirpsza, Mateusz Nowaczek, Adam Stachowiak, Adrian Tekliński i Konrad Tomasiak. Stachowiak wygrywał wtedy Memoriał im. J. Grundmanna i J. Wizowskiego, a Tomasiak prolog Dookoła Mazowsza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments