Reprezentant RPA Ryan Gibbons wygrał wyścig Trofeo Calvia (1.1). Zawodnik ekipy UAE Team Emirates w dwójkowym sprincie okazał się lepszy od uciekającego wraz z nim Francuza Anthony’ego Delaplace’a (Arkéa-Samsic).

Pierwszy z czterech klasyków z cyklu Challenge Mallorca odbył dziś się na największej wyspie archipelagu Balearów. Trasa Trofeo Calvia (1.1) liczyła sobie w sumie 168-kilometrów i obfitowała w liczne, dynamiczne podjazdy, co perfekcyjnie obrazuje poniższy profil dzisiejszego wyścigu.

Tuż po starcie rywalizacji na Majorce do ucieczki próbowało się zabrać wielu kolarzy. Mimo wielu ataków na pierwszej lotnej premii zameldował się cały peleton. Następnie na kolejnym podjeździe dnia z grupy zasadniczej próbowało odjazdu wielu zawodników. Sytuacja na trasie bazując na relacjach z mediów społecznościowych organizatorów wyścigu zmieniała się jak w kalejdoskopie.

W końcu, gdy do mety pozostawało jeszcze około 70-kilometrów na czele pojawiła się siedmioosobowa ucieczka, w której znaleźli się: Juri Hollmann (Movistar Team), Ryan Gibbons (UAE-Team Emirates), Jordi López (Equipo Kern Pharma), Anthony Delaplace (Arkéa Samsic), Garikoitz Bravo, Txomin Juaristi (Euskaltel-Euskadi) oraz Aritz Bagües (Caja Rural).

Najmocniejsi z grona harcowników okazali się: Ryan Gibbons, Garikoitz Bravo oraz Anthony Delaplace. Nieco później na czele pozostał tylko reprezentant RPA i Francuz, a Bask Bravo został w tyle. Na 30-kilometrów przed metą Gibbons i Delaplace mieli jeszcze dwie i pół minuty przewagi nad peletonem.

W pewnym momencie od Ryana Gibbonsa zdołał oderwać się Anthony Delaplace. Francuz 10-kilometrów przed końcową kreską miał 10 sekund przewagi nad kolarzem ekipy UAE Team Emirates oraz ponad półtorej minuty nad grupą zasadniczą. Reprezentant RPA Gibbons zdołał dojechać do Delaplace’a i w wspólnie z Francuzem ponownie zmierzał na linię mety.

Ostatecznie w dwójkowym sprincie najlepszy okazał się Ryan Gibbons (UAE Team Emirates), drugi był oczywiście Anthony Delaplace (Arkéa-Samsic). Na trzeciej lokacie natomiast uplasował się Belg Rune Herregodts (Sport Vlaanderen – Baloise).

Top 10 wyścigu Trofeo Calvia (1.1):

1 Ryan Gibbons UAE-Team Emirates 4:21:04
2 Anthony Delaplace Team Arkéa Samsic ,,
3 Rune Herregodts Sport Vlaanderen – Baloise 0:41
4 Eliot Lietaer B&B Hotels p/b KTM 0:44
5 Jordi López Equipo Kern Pharma ,,
6 Sven Erik Bystrøm UAE-Team Emirates ,,
7 Juan José Lobato Euskaltel – Euskadi ,,
8 Kévin Ledanois Team Arkéa Samsic ,,
9 Maurits Lammertink Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
10 Willie Smit Burgos-BH ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments