Cannondale-Drapac / slipstreamsports.com

Już jutro kolarze staną na starcie pierwszego monumentu w sezonie – “La Primavery”. Dość ciekawy skład na najdłuższy wyścig w kalendarzu wystawił Jonathan Vaughters, menadżer zespołu Cannondale – Drapac.

Z pewnością żaden z zawodników zespołu Cannondale nie jest zaliczany do grona faworytów. Zestawienie, które obejrzymy u wybrzeży morza Śródziemnego jest jednak ciekawą mieszanką młodości z doświadczeniem, która z pewnością będzie widoczna na całej, prawie 300 kilometrowej trasie.

Z pewnością numerem jeden na finisz z większej grupy jest Tom Van Asbroeck. Belg co prawda od dłuższego czasu nie może na stałe zadomowić się w czołówce, lecz jego umiejętności pozwalają marzyć chociażby o czołowej 10. Pozostali zawodnicy będą odpowiedzialni za ataki – zarówno od samego początku wyścigu, jak i kończących go wzniesieniach. Wydaje się, że największym asem w rękawie będzie Simon Clarke, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi odjechać w odpowiednim momencie. Podobną funkcję co Australijczyk powinni mieć także Nathan Brown i Alberto Bettiol.

Skład uzupełnią Tom Skujins, Will Clarke, Kristjan Koren i Tom Scully.

Skład Cannondale – Drapac na Mediolan – Sanremo: Toms Skujins, Alberto Bettiol, Nate Brown, Simon Clarke, Will Clarke, Kristijan Koren, Tom Scully i Tom Van Asbroeck