BMC Racing Team / TDW

Richie Porte mocno podbudowany dwoma zwycięstwami w trzech tegorocznych startach, przy wsparciu silnej drużyny, zamierza w niedziele wystartować w wyścigu Paryż – Nicea i powalczyć o najwyższe lokaty.

Po raz pierwszy od czasu kiedy jeździli razem w Team Sky pojadą: nowy nabytek BMC – Nicolas Roche i właśnie Richie Porte. Innymi zawodnikami wytypowanymi do występu w Paryż-Nicea są: Alessandro De Marchi, Amaël Moinard, Michael Schär, Dylan Teuns, Francisco Ventoso and Danilo Wyss.

„Wybraliśmy bardzo silny skład z zawodnikami takimi jak: Amaël Moinard, Nicolas Roche i Alessandro De Marchi, który będzie odgrywał ważną rolę podczas etapów górskich”, powiedział dyrektor BMC Yvon Ledanois.

„Michael Schär, Danilo Wyss i Francisco Ventoso to doświadczeni zawodnicy, świetnie dają sobie radę po płaskim terenie. Natomiast Dylan Teuns przynosi wsparcie zarówno na podjazdach jak i po płaskim. Jestem naprawdę przekonany co do Richiego i reszty zespołu”.

Australijczyk otworzył sezon w tym roku już w styczniu startami w Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. W Tour Down Under wygrał dwa etapy i stanął na najwyższym podium w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Jak powiedział Ledanois:

„Paryż-Nicea jest wielkim celem Richiego Porte odkąd powrócił do Europy w tym sezonie. Chcemy kontynuować te sukcesy. On jest w dobrej świetnej formie i mocno zmotywowany aby wygrać ten wyścig zwłaszcza, że już dwa razy tego dokonał”.

Z kolei Porte mówi:

„Jestem bardzo zmotywowany, aby dobrze wypaść w Paryż-Nicea, to mój domowy wyścig w Europie. Wygrałem go dwa razy, zwycięstwo trzecim razem dodałoby mi sił na resztę sezonu. Nie ścigałem się od czasu Australii w styczniu, ale przeszedłem solidne treningi w Tasmanii i Monako, więc nie mogę się doczekać aby znów się ścigać”.