Team Sky / Mistrzostwa Kolumbii 2017

Sergio Luis Henao (Team Sky) został triumfatorem rozegranego w niedzielę w ramach Mistrzostw Kolumbii wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn, miażdżąc konkurencję na ostatniej z 16 rund wiodących przez położony w okolicach Bogoty Park Narodowy. Tym samym o jedno miejsce poprawił swój wynik sprzed roku, kiedy to wywalczył srebro.

Henao był faworytem do odniesienia zwycięstwa po tym, jak w wyniku bólu kolana z wyścigu wycofał się Esteban Chaves (Orica-Scott). Pagórkowata trasa w łącznej długości 219 kilometrów okazała się zbyt wymagająca dla Fernando Gavirii (Quick-Step Floors), który zrezygnował z dalszej jazdy po pokonaniu zaledwie kilku okrążeń. Pozostali zawodnicy ekip WorldTouru nadawali ton niedzielnej rywalizacji. Wspólnymi siłami, 29-latek z Team Sky, Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), Dayer Quintana (Movistar) i Darwin Atapuma (UAE Team Emirates) doprowadzili do skasowania ucieczki, a ostatnie kilometry wyścigu były już solowym popisem tego pierwszego.

Nawet wcześniejsza kraksa, która pozostawiła po sobie widoczne ślady w postaci rozdartej koszulki i szlifów, nie powstrzymała Henao przed odniesieniem zdecydowanego zwycięstwa. 29-latek z Team Sky pokonał linię mety z przewagą 49 sekund nad Jarlinsonem Pantano i Oscarem Adalberto Quirozem (GW-Shimano), którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w krajowym czempionacie.

„To spełnienie marzeń,”

– wg. Revista Mundo Ciclistico powiedział Henao.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać ten wyścig i tym samym sięgnąć po złoto. Wsparcie, jakie otrzymałem od kibiców podczas całego wyścigu, a szczególnie w jego końcówce, było nieprawdopodobne. Dziękuję mojej rodzinie, dziękuję Bogocie, dziękuję całej Kolumbii i wszystkim, którzy mnie kochają.”

W rozegranym dzień wcześniej wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet triumfowała Luisa Naranjo, pokonując Linę Duenas i Luisę Motavitę.

 

Wyniki wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw Kolumbii w kategorii elity mężczyzn

1 HENAO Sergio Luis TEAM SKY 5:50:11
2 PANTANO Jarlinson TREK-SEGAFREDO 0:49
3 QUIROZ Oscar Adalberto GW-SHIMANO ,,
4 ATAPUMA Darwin UAE EMIRATES TEAM ,,
5 SARMIENTO Jose Cayetano 0:52
6 QUINTANA Dayer MOVISTAR TEAM 1:51
7 OCHOA Diego EPM 4:01
8 TORRES Rodolfo Andres ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMAC ,,
9 AVILA Edwin TEAM ILLUMINATE 4:12
10 RUBIANO Miguel Angel COLDEPORTES-CLARO 4:28
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments