Fot. © BrakeThrough Media

Ostatnia z wiosennych kampanii w karierze Toma Boonena nie rozpoczyna się pomyślnie. Po wycofaniu się z rozegranego wczoraj Omloop Het Nieuwsblad w wyniku udziału w dwóch kraksach, utytułowany Belg nie stanie na starcie niedzielnego Kuurne-Bruxelles-Kuurne.

Jak przed chwilą poinformowała poprzez swoje oficjalne konto na Twitterze ekipa Quick-Step Floors, Boonen zmuszony był wycofać się z dzisiejszego wyścigu z powodu choroby.

“Niestety, @tomboonen1 nie wystartuje w #KBK z powodu problemów żołądkowych. Zdrowiej szybko, Tom, i do zobaczenia na #Tirreno,”

– napisała belgijska drużyna.

Podczas Omloop Het Nieuwsblad Boonen był jednym z wielu zawodników zamieszanych w potężną kraksę, która zdziesiątkowała peleton na moment zanim wyścig wszedł w swoją decydującą fazę na Taaienbergu. Lider Quick-Stepu wsiadł na rower i przez jakiś czas kontynuował jazdę, jednak nie mając szans na walkę o czołowe lokaty, wycofał się chcąc lepiej zregenerować siły przed niedzielną rywalizacją w Kuurne.

Rezygnacja z udziału w dzisiejszym klasyku oznacza, że kolejnym wyścigiem belgijskiego specjalisty od wyścigów klasycznych będzie rozpoczynające się 8 Marca Tirreno-Adriatico.