Fot. CCC Sprandi Polkowice

Młody skład, nastawiony na zbieranie doświadczenia – w takim zestawieniu ekipa CCC Sprandi Polkowice pojawi się na Tour of Oman. Wsparciem dla młodzieży będą Bronislau Samoilau, Nikolay Mihailov i Simone Ponzi.

Tegoroczna edycja liczyć będzie 6 etapów. Zmagania rozpoczną się od sprinterskiego odcinka do Naseem Park. Po nim peleton zmierzy się z pagórkowatą trasą, na której znajdą się 4 premie górskie. Ostatnia usytuowana będzie zaledwie 5 kilometrów przed metą, więc wszystko może się tam wydarzyć. Etap 3. zakończy się na niewielkim, ale wymagającym wzniesieniu w Quriyat, więc tam też mogą zapaść ważne rozstrzygnięcia. Cenne sekundy będzie można zyskać również na pofałdowanym, 4.odcinku,  z metą na płaskim, przy Ministerstwie Turystyki. Przed rokiem 4.miejsce zajął tam Simone Ponzi.

Decydujący – w kontekście końcowej klasyfikacji – będzie piąty dzień zmagań. Wtedy to kolarze wspinać się będą na Jebel Akhdar (Green Mountain). Podjazd o długości 5,7 kilometra i średnim nachyleniu 10,5% wskaże najprawdopodobniej zwycięzcę całego wyścigu. Na zakończenie zmagań rozegrany zostanie etap sprinterski.

Na Bliski Wchód uda się ośmiu zawodników „pomarańczowego zespołu”. Dwóch z nich miało już okazję sprawdzić nogę w tym sezonie, w Volta a la Comunitat Valenciana – Branislau Samoilau i Simone Ponzi.  Poza nimi w Omanie ścigać się będą Michał Paluta, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Frantisek Sisr i Nikolay Mihaylov.

Na starcie 6-dniowego wyścigu stanie 9 ekip zaliczanych do UCI World Tour oraz 9 ProContientnal.

Program Tour of Oman:

Etap 1 – Al Sawadi Beach – Naseem Park (176,5km)
Etap 2 – Nakhal – Al Bustan (145,5km)
Etap 3 – Sultan Qaboos University – Quriyat (162km)
Etap 4 – Yiti (Al Sifah) – Ministry of Tourism (118km)
Etap 5 – Samail – Jebel Akhdar (Green Mountain) (152,5km)
Etap 6 – The Wave – Muttrah Corniche (130,5km)

Skład CCC Sprandi Polkowice na Tour of Oman (14.02-19.02, 2.HC): Branislau Samoilau, Simone Ponzi, Michał Paluta, Patryk Stosz, Jakub Kaczmarek, Adrian Kurek, Frantisek Sisr, Nikolay Mihaylov

Źródło: cccsport.eu